Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Lietuviškai English
Į pradžią MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 44, LT-33140 Molėtai
Tel. (8 383) 54 761
El. p. savivaldybe@moletai.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 188712799
Prisijungimas gyventojams

Naujienų prenumerata


TIESIOGINĖ VAIZDO TRANSLIACIJA
Jungti transliaciją
VAIZDO ĮRAŠAI
Žiūrėti įrašus
VAIZDO KONFERENCIJA
Žiūrėti konferenciją

2017 metų mokinių pasiekimų tikrinimas

Dėl nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo organizavimo Molėtų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose

Nuo 2014 metų  Molėtų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos, naudodamos nacionaliniu lygmeniu sukurtus standartizuotus vertinimo įrankius, turi galimybę patikimiau ir objektyviau įsivertinti mokinių pasiekimus bei ugdymo kokybę.

  Iki šiol vykdyti 2 klasių diagnostiniai ir 4, 6, 8 klasių standartizuoti testai dabar vadinami Nacionaliniu mokinių pasiekimų patikrinimu. Nuo šių metų jie reglamentuoti švietimo ir mokslo ministro 2017 m. sausio 4 d. įsakymu Nr. V-6 patvirtintu Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašu.

  Pagal Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo organizavimo, vykdymo ir vertinimo tvarką savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose 2, 4, 6 ir 8 klasių mokiniai atliks diagnostinius / standartizuotus testus ir pildys klausimynus, skirtus  mokyklos aplinkos ir kokybės (mokyklos klimatas, mokinių mokėjimas mokytis ir pan.) rodikliams apskaičiuoti.   

  Testai nėra egzaminas, mokiniai nevertinami pažymiu. Tyrimo tikslas – teikti grįžtamojo ryšio informaciją apie mokinių mokymosi rezultatus, tobulinti mokinių mokymosi pasiekimų vertinimą, plėsti surinktų duomenų panaudojimą mokinio individualiems pasiekimams ir ugdymo kokybei gerinti.

.     Patikrinimą atlikusiems mokiniams ir jų tėvams Nacionalinis egzaminų centras parengs individualias mokinių ataskaitas apie jų mokymosi rezultatus. Tėvai galės sužinoti, kurį pasiekimų lygį mokinys pasiekė, kaip jam sekėsi parodyti ir taikyti įgytas žinias, pademonstruoti mąstymo gebėjimus. Ši informacija padės išsiaiškinti konkrečius mokymosi sunkumus ir problemas, kurias galima įveikti suteikiant tinkamą ir savalaikę pagalbą.

  Nacionalinis egzaminų centras taip pat apskaičiuos klasės, mokyklos, savivaldybės lygmens mokymosi pasiekimų rezultatus ir pateiks ataskaitas.

  Mokinių pasiekimų patikrinimo rezultatai nėra naudojami mokykloms reitinguoti.

  Ugdymo konteksto įvertinimui naudojama mokinio apklausa (mokinio klausimynas) yra anoniminė. Mokinio atsakymai nėra prieinami nei mokyklos mokytojams, nei administracijai. Mokyklai bus pateikiami tik nuasmeninti, apibendrinti apklausos rezultatai.Paskutinis atnaujinimas: 2017-04-14 13:44:48
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra

 

 
© Molėtų rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.