title

* Keičiasi pensinio amžiaus asmenų savarankiškumo vertinimo tvarka.

Nuo 2019 m. liepos 1 d. pensinio amžiaus Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyną pildys ne Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (toliau- NDNT) specialistai, kaip buvo iki šiol, o asmens gyvenamosios vietos savivaldybės paskirtas darbuotojas.

Nustatant asmens specialiuosius poreikius, greta medicininio kriterijaus (asmens sveikatos būklės) yra įvertinamas ir asmens savarankiškumo koeficientas, t. y. jo savarankiškumo galimybės kasdieniame gyvenime (judėjimas, mityba, asmens higiena, socialiniai santykiai), mąstymo ir suvokimo gebėjimai, elgesio sutrikimai. Šis kriterijus nustatomas pokalbio su asmeniu metu užpildant asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyną.

Kaip ir anksčiau, pensinio amžiaus asmuo (arba jo atstovas) dėl specialiųjų poreikių nustatymo su gydančio gydytojo parengtu siuntimu turi kreiptis į NDNT. NDNT per 3 darbo dienas nuo  prašymo nustatyti specialiuosius poreikius gavimo dienos raštu kreipsis į savivaldybę dėl klausimyno užpildymo, o savivaldybės paskirtas darbuotojas informuos asmenį (jo atstovą) dėl klausimyno pildymo vietos ir laiko.

Vertinti asmenų, sukakusių senatvės pensijos amžių, specialiuosius poreikius paskirta  Molėtų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus socialinė darbuotoja Zita Vorobjovienė (Molėtai, Vilniaus g. 44, I a., 113 kab.). Kontaktinis tel. 8 383 54798.

Galutinį sprendimą dėl asmens specialiųjų poreikių NDNT priims įvertinusi visus siuntime į NDNT ir prie jo pridėtuose medicininiuose dokumentuose pateiktus duomenis  ir savivaldybės atsiųstą užpildytą klausimyną.

Molėtų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus informacija

Spausdinimo versija Archyvas

Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
Visos aktualijos