Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Lietuviškai English
Į pradžią MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 44, LT-33140 Molėtai
Tel. (8 383) 54 761
El. p. savivaldybe@moletai.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 188712799
Prisijungimas gyventojams

Naujienų prenumerata


TIESIOGINĖ VAIZDO TRANSLIACIJA
Jungti transliaciją
VAIZDO ĮRAŠAI
Žiūrėti įrašus
VAIZDO KONFERENCIJA
Žiūrėti konferenciją

Tarptautinis forumas Molėtuose laužė stereotipus

Birželio 30 d. Molėtų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje surengtas tarptautinis forumas tema „Mūsų nauji kaimynai: kaip priimti ir susidoroti su augančiais kultūriniais iššūkiais“.

Kartu su molėtiškiais forume dalyvavo atstovai iš Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos. Drauge su Molėtų rajono bendradarbiavimo partneriais iš Štainfurto apskrities į forumą atvyko pabėgėliai iš Sirijos, gyvenantys Vokietijos Hiorstelio mieste. Forume taip pat savo patirtimi apie gyvenimą Lietuvoje pasidalijo Samsonas iš Nigerijos ir Hassimas iš Afganistano. Atviroje diskusijoje buvo kalbama apie imigrantus: kaip juos suprasti, integruoti į vietos bendruomenę, kaip susidoroti su iškylančiais kultūriniais skirtumais.

„Pagrindinė forumo tema – tai stereotipai, kurie tampa esmine kliūtimi priimant kitataučius ar nuo jų atsiribojant. Daugelis stereotipų paremti įvaizdžiais, kuriuos susikuriame remdamiesi išgirsta ar pamatyta informacija. Tačiau vidiniai nusistatymai gali keistis per asmeninę patirtį su kitų kultūrų atstovais arba domintis kitomis kultūromis. „Forumo moderatorei puikiai pavyko diskutuojamą temą priartinti prie kiekvieno dalyvio asmeniškai. Vienoje iš užduočių reikėjo pasirinkti vieną skirtingų šalių atstovą, su kuriuo kiekvienas dalyvis pasiryžtų arba nepasiryžtų važiuoti į savaitės trukmės kelionę vienoje traukinio kupė. Pasirinkti galimus pakeleivius visiems buvo lengva, tačiau po užduoties dalyviams buvo pateiktas klausimas: „Ar Jums kada nors teko būti atstumtiems kitų žmonių ar jų grupės?“. Galimybė pasirinkti sau patinkančius žmones yra patogi ir saugi pozicija, bet mintis apie galimybę būti atstumtiems – nejauki. Prieš renkantis ar susidarant nenuginčijamą nuomonę apie kitus, svarbu įvertinti situaciją per savo patirtį, toje vietoje įsivaizduoti save,“ – savo įspūdžiais dalijosi forumo dalyvė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Saržickienė.

Šios diskusijos tikslas – teoriškai ir praktiškai analizuoti skirtingą šalių patirtį bei įvardinti priemones kovai su priešiškumu, visiškai pasiteisino, nes visi dalyviai buvo įkvėpti draugiškos aplinkos ir nuoširdumo. Pati diskusija tapo įrankiu kovai su priešiškumu.

Šis tarptautinis forumas organizuotas kaip viena iš projekto „Kartų ir kultūrų spalvos Europoje“ veiklų. Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 programos „Europa piliečiams“ 2 krypties „Demokratinis įsipareigojimas ir piliečių dalyvavimas“ priemonę „Miestų partnerystė“. Forumas vyko anglų kalba.

Violeta Žalalienė, tel. (8 383) 54 787, el. p. violeta.zalaliene@moletai.lt 

 Paskutinis atnaujinimas: 2017-07-04 16:59:08
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra

 

 
© Molėtų rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.