Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Lietuviškai English
Į pradžią MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 44, LT-33140 Molėtai
Tel. (8 383) 54 761
El. p. savivaldybe@moletai.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 188712799
Prisijungimas gyventojams

Naujienų prenumerata


TIESIOGINĖ VAIZDO TRANSLIACIJA
Jungti transliaciją
VAIZDO ĮRAŠAI
Žiūrėti įrašus
VAIZDO KONFERENCIJA
Žiūrėti konferenciją

Tarptautinis forumas Molėtuose laužė stereotipus

Įgyvendinant projektą "Generations and colors of cultures in Europe" / "Kartų ir kultūrų spalvos Europoje" pagal 2014–2020 m. programos „Europa piliečiams“ 2 krypties „Demokratinis įsipareigojimas ir piliečių dalyvavimas“ priemonę „Miestų partnerystė“, tris dienas Molėtuose vyko įvairios veiklos.

Europa šiuo metu išgyvena migracijos krizę ir susiduria su augančiu nacionalizmu, todėl pagrindinė renginių tema – tai stereotipai, kurie tampa esmine kliūtimi priimant kitataučius ar nuo jų atsiribojant. Projekto veiklų metu buvo daug diskutuojama, stengiamasi laužyti stereotipus, įrodant, kad nors ir esame visi skirtingi, bet iš tiesų „to pačio molio“.

Pirmąją dieną buvo surengtas tarptautinis jaunimo forumas „Jaunimo spalvos“ ir atvira diskusija „Mūsų nauji kaimynai: kaip priimti ir susidoroti su augančiais kultūriniais iššūkiais“. Forumas vyko anglų kalba. Renginiuose dalyvavo dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Lenkijos. Savo patirtimi dalijosi pabėgėliai iš Sirijos, gyvenantys Vokietijos Hiorstelio mieste, apie gyvenimą Lietuvoje pasidalijo Samsonas iš Nigerijos ir Hassimas iš Afganistano. Renginių metu buvo teoriškai ir praktiškai analizuojama skirtingą šalių patirtis bei aptartos priemonės kaip kovoti su priešiškumu.

„Pagrindinė forumo tema – tai stereotipai, kurie tampa esmine kliūtimi priimant kitataučius ar nuo jų atsiribojant. Daugelis stereotipų paremti įvaizdžiais, kuriuos susikuriame remdamiesi išgirsta ar pamatyta informacija. Tačiau vidiniai nusistatymai gali keistis per asmeninę patirtį su kitų kultūrų atstovais arba domintis kitomis kultūromis. Forumo moderatorei puikiai pavyko diskutuojamą temą priartinti prie kiekvieno dalyvio asmeniškai. Vienoje iš užduočių reikėjo pasirinkti vieną skirtingų šalių atstovą, su kuriuo kiekvienas dalyvis pasiryžtų arba nepasiryžtų važiuoti į savaitės trukmės kelionę vienoje traukinio kupė. Pasirinkti galimus pakeleivius visiems buvo lengva, tačiau po užduoties dalyviams buvo pateiktas klausimas: „Ar Jums kada nors teko būti atstumtiems kitų žmonių ar jų grupės?“. Galimybė pasirinkti sau patinkančius žmones yra patogi ir saugi pozicija, bet mintis apie galimybę būti atstumtiems – nejauki. Prieš renkantis ar susidarant nenuginčijamą nuomonę apie kitus, svarbu įvertinti situaciją per savo patirtį, toje vietoje įsivaizduoti save,“ – savo įspūdžiais dalijosi forumo dalyvė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Saržickienė.

Jaunimas turėjo puikią galimybę užmegzti naujas pažintis, vykdydamas įvairias užduotis. Dienos pabaigoje projekto dalyviai dalyvavo M‘olimpinėse varžybose: drakonų valčių lenktynėse ir naktiniame bėgime. Kultūrinės veiklos startavo nuo naktinio kino peržiūros.

   
 

Likusios dvi dienos buvo skirtos kultūrinėms veikloms bei tęsiamos M‘olimpinės varžybos. Projekto dalyviai dalyvavo amatų mugėje, molio edukacijose. Jaunimo aikštėje vyko koncertas, kuriame pasirodė įvairių šalių atlikėjai ir kolektyvai. Koncerto metu vyko ir švilpynių rekordas. Vyko įvairiausios sporto varžybos: krepšinio turnyras 3x3, futbolo, tinklinio ir teniso turnyrai.

Paskutinę dieną vyko Baltijos šalių jaunimo simfoninio orkestro „Baltosios naktys“ ir Molėtų bažnyčios mišraus choro koncertas. Visos veiklos tapo greičiausiu ir lengviausiu būdu pažinti kitas kultūras, padrąsinti žmones priimti kitataučius ir dalintis patirtimi su partneriais. Pats projektas tapo įrankiu kovai su priešiškumu.

Violeta Žalalienė, tel. (8 383) 54 787, el. p. violeta.zalaliene@moletai.lt 

 Paskutinis atnaujinimas: 2017-09-06 17:12:17
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra

 

 
© Molėtų rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.