title

Saugią aplinką padidins bendras Lietuvos ir Latvijos projektas

2017 m. gegužės 22 dieną Kraslavoje (Latvija) įvyko pirmasis projekto „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje“ valdymo grupės susitikimas.  Jame kartu su kitais projekto partneriais dalyvavo Molėtų rajono savivaldybės atstovai

Šiame susitikime pasirašyta partnerių bendradarbiavimo sutartis, aptarti bendri veiksmai, pats projektas pristatytas žiniasklaidai.

Projekto, gavusio Interreg V-A Latvija-Lietuva programos finansavimą, tikslai – bendradarbiaujant įvairioms institucijoms, spręsti nusikalstamumo abipus sienos, viešojo saugumo ir nelegalios imigracijos klausimus, kai Rytų Latvija ir Lietuva naudojamos kaip tranzito regionai tolesniam nusikalstamumo judėjimui į Europą. Suvienijus Latvijos ir Lietuvos teisėsaugos įstaigų ir savivaldybių išteklius, bus sukurta sinerginė bendradarbiavimo platforma valstybių saugumui stiprinti ir bus skatinamas bendradarbiavimas tarp gyventojų, teisėsaugos įstaigų ir savivaldybių.

Pagal projektą ant visų tarpvalstybinių ir tranzito kelių Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje bus įrengtos intelektualios naktinės ir dieninės vaizdo stebėjimo kameros, galinčios atpažinti transporto priemonių valstybinius registracijos numerius, iš esmės pagerinta abiejų valstybių policijos ir pasienio apsaugos techninė įranga. Dvejus metus vyks informacinė kampanija „Jei matai, tai netylėk!“ – aktualios problemos bus pristatomos žiniasklaidoje, interneto portaluose ir socialiniuose tinkluose, vyks policijos ir pasienio tarnybų pareigūnų susitikimai su moksleiviais, bendruomenėmis, kitais gyventojais. Pagrindinis projekto vykdytojas – Latvijos Respublikos valstybinė policija, Latvijos partneriai – Latvijos Respublikos valstybinė sienų apsaugos tarnyba, Karsavos ir Kraslavos savivaldybės, Lietuvos partneriai - Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Ignalinos rinktinė, Utenos ir Molėtų rajonų savivaldybės.

Molėtų rajono savivaldybė šiam projektui vykdyti gauna 32 tūkst. Eurų Europos regioninio vystymo fondo paramą, 5 tūkst. Eurų – savivaldybės dalis. 5 vaizdo kameros, prie kurių tiesioginę prieigą turės Lietuvos ir Latvijos pareigūnai, bus įrengtos pagrindinėse į Molėtus vedančių kelių sankryžose bei pačiame mieste. 

 

 

Bendradarbiavimas ir technologijos (metų apžvalga)

Bendromis jėgomis - bendram saugumui (susitikimas Molėtuose)
  Ketvirtasis valdymo grupės susirinkimas
Bendradarbiavimas pasienyje stabdant kontrabandą
Kuo daugiau bus pastabių akių, tuo saugiau bus gyventi pasienyje!
Svarbiausia - pažinti vieniems kitus ir dirbti kartu
Trečiasis valdymo grupės susitikimas
Antrasis valdymo grupės susitikimas

Video


Spausdinimo versija Archyvas

Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal

Mūsų darbai