Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Lietuviškai English
Į pradžią MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 44, LT-33140 Molėtai
Tel. (8 383) 54 761
El. p. savivaldybe@moletai.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 188712799
Prisijungimas gyventojams

Naujienų prenumerata


TIESIOGINĖ VAIZDO TRANSLIACIJA
Jungti transliaciją
VAIZDO ĮRAŠAI
Žiūrėti įrašus
VAIZDO KONFERENCIJA
Žiūrėti konferenciją

Alanta baigė Lietuvos mažosios kultūros sostinės kelią

2016-aisiais Molėtų rajono Alantos miestelis šventė 580 metų jubiliejų ir džiaugėsi Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardu. Sausio 25 dieną Alantos dvare įvyko mažosios kultūros sostinės vardo perdavimo ir buvusių renginių pristatymo šventė.

Ją pradėjo Alantos kultūros vadybininkė Vaida Saugūnienė, gausiai susirinkusiems bendruomenės nariams ir svečiams pristačiusi po grūdą suneštą praėjusių metų derlių. Skambant muzikai parodyta įvykusių renginių prezentacija. Tai vietinių meno kolektyvų ir profesionalų koncertai, tradicinės kalendorinės ir valstybinės šventės, spektakliai, literatūrinės popietės ir kt.

Prasmingais, miestelį išgarsinusiais renginiais džiaugėsi Alantos seniūnas Aidonas Užubalis. Jis dėkojo visiems organizatoriams, rėmėjams, aktyviems bendruomenės nariams. Padėkos buvo įteiktos Molėtų savivaldybės merui Stasiui Žviniui, Alantos gimnazijos direktorei Daliai Skebienei, Alantos technologijos ir verslo mokyklos direktoriui Vladui Pusvaškiui, Naujasodžio ir Alantos bendruomenių bei meno mėgėjų kolektyvų vadovams, iniciatyvinės grupės nariams. Seimo nario Ramūno Karbauskio padėkas seniūnui ir renginių organizatorei įteikė programos „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ koordinatorė Živilė Mediekšienė. „Jauku, šilta ir malonu buvo bendrauti su jumis visus metus. Tikiuosi, kad mažosios kultūros programa ir toliau bus taip kūrybingai įgyvendinama“,- sakė ji. Molėtų rajono savivaldybės meras S. Žvinys Ignalinos savivaldybei ir Palūšei linkėjo sėkmingo bendradarbiavimo bei priminė, kad gražioms, įsimintinoms šventėms reikalinga ir nemaža finansinė parama, todėl savivaldybei teks tikrai didelė atsakomybė suteikiant visokeriopą pagalbą bendruomenei. „Pažinodamas savo kolegą merą Henriką, tikrai galiu garantuoti, kad garbingą vardą perduodame į patikimas rankas...“,– sakė Molėtų savivaldybės meras.

Vėliau kalbėti pakviesti vakaro svečiai Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir Palūšės bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis. Simboliškai perduodant Mažosios kultūros sostinės vardą jiems įteiktas naminės duonos kepalas ir suvenyras. Meras H. Šiaudinis Alantos seniūnui ir bendruomenei perdavė savivaldybės dovanas ir dėkojo už gražų mažosios kultūros sostinės pavyzdį. „Išties turim puikią progą kartu su jumis pasidžiaugti gražiais renginiais ir pasimokyti. Turime daug bendro su Molėtų kraštu, įvairiais klausimais bendraujame su savivaldybe, rajono kultūros įstaigomis. Pamatėme, kiek daug jūs padarėte, o mums viskas dar prieš akis, tačiau tikiuosi, kad prireikus sulauksime patarimų, na o mes jūsų lauksime savo šventėse..“,– kalbėjo Ignalinos rajono savivaldybės meras. Arvydas Gaidelis alantiškiams perdavė renginius pristatantį lankstuką ir muzikinę dovaną – dainą, kurią atliko jaunoji Palūšės gyventoja ir puikaus balso savininkė Simona Skrebutėnaitė. Šventinį vakarą užbaigė jaunųjų Molėtų menų mokyklos muzikantų ir dainininkų koncertas.

Ramūno Karbauskio sumanytas projektas „Mažoji Lietuvos kultūros sotinė“ pradėtas vykdyti 2015 m., kai pirmąja sostine tapo Naisiai. Šiuo projektu siekiama skatinti mažųjų miestelių ir kaimų kultūrinę veiklą, atkreipti dėmesį į ten gyvenančių žmonių kūrybą, jų saviraiškos būdus, skleisti profesionalųjį meną, supažindinti Lietuvą su kultūrinėmis bendruomenių iniciatyvomis.

Informacija parengta pagal Ignalinos rajono savivaldybės pranešimą spaudai.Paskutinis atnaujinimas: 2017-01-31 15:19:57
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra

 

 
© Molėtų rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.