title

Balninkuose atidengta paminklinė lenta Steigiamojo Seimo nariams Baliui Žygeliui ir Stasiui Gruodžiui

 

Minint Lietuvos Steigiamojo Seimo 100-metį, gegužės 19-ąją Balninkuose atidengta paminklinė lenta su Balninkų kraštu susijusiems dviem Steigiamojo Seimo nariams - Baliui Žygeliui ir Stanislovui Gruodžiui. 

Iš Balninkų valčiaus Libertavos dvaro kilęs pedagogas, kooperatininkas Balys Žygelis tarpukario Lietuvoje buvo aktyvus Valstiečių liaudininkų sąjungos narys, „Spaudos fondo" vadovas ir Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkas, Lietuviškosios enciklopedijos leidimo iniciatorius.

Stanislovas Gruodis, Krikščionių demokratų bloko atstovas Steigiamajame Seime, atstovavęs Utenos rinkimų apygardai, vėliau - kunigas, teologas, Vytauto Didžiojo Universiteto profesorius, Kauno kunigų seminarijos rektorius, pokariu 25-erius metus kunigavęs Balninkų parapijoje.

Popietėje Balninkų „Kaimynystės namų" kieme gražiai skambėjo mokytojos Alės Ališauskienės ir jos dukrų Emilijos ir Austėjos atliktos dainos. Pasidžiaugti ir pasididžiuoti Balninkų krašto didžiavyriais, dalyvavusiais Lietuvos valstybės kūrimo pradžios darbuose kvietė kultūros vadybininkė ir edukatorė Jurgita Stalauskienė, išsamiai apie Steigiamojo Seimo reikšmę, svarbiausius darbus, jo narių likimus ir B. Žygelio bei S. Gruodžio asmenybes papasakojo Molėtų mero patarėjas Valentinas Stundys, atkreipęs dėmesį, kad juos Molėtai turi atrasti iš naujo, o balninkiečiai, kurie dar puikiai prisimena dvasininką S. Gruodį, ėmėsi gražios iniciatyvos ir nuo šiolei visiems galės priminti šių didžiavyrių darbus ir veiklą. Atidengdami paminklinę lentą, susirinkę balninkiečiai ir svečiai sugiedojo Tautinę giesmę, prisiminimais apie  bendravimą su kun. S. Gruodžiu pasidalino buvusi mokytoja ir muziejininkė Danutė Grigienė.

  
  
  

 Paskutinis atnaujinimas: 2020-05-19 17:45:04