Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Lietuviškai English
Į pradžią MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 44, LT-33140 Molėtai
Tel. (8 383) 54 761
El. p. savivaldybe@moletai.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 188712799
Prisijungimas gyventojams

Naujienų prenumerata


TIESIOGINĖ VAIZDO TRANSLIACIJA
Jungti transliaciją
VAIZDO ĮRAŠAI
Žiūrėti įrašus
VAIZDO KONFERENCIJA
Žiūrėti konferenciją

Unikali kelionė laiku „Molėtai kitaip“

Kelionė laiku jau įmanoma!
Rugsėjo 21 d. Molėtų turizmo ir verslo informacijos centre įvyko virtualios erdvės, kurioje pristatytas unikalus animuotas edukacinis turas „Molėtai kitaip“, atidarymas.

Į Lietuvą įžengusios 3D technologijos suteikė unikalią progą Molėtų krašto lankytinas vietas atkurti ir parodyti tokias, kokios jos buvo kažkada, leidžia pamatyti tai, ką sunaikino laikas negrįžtamai. Virtualioje erdvėje lankytojas nukeliamas beveik 3 tūkstančius metų atgal ir žingsnis po žingsnio vedamas laiku iki šių dienų (Senovės polinė gyvenvietė ant Luokesų ežero; Livonijos ordino antpuolis prieš Liesėnų pilį; Jogaila ir Molėtų vardo paminėjimas; Barboros Radvilaitės pokalbis su broliu; XX a. žydų prekybos namai; Nepriklausomybės kovos – Giedraičių mūšis; ir kt.). Tai 12 animuotų istorinių faktų, reikšmingų ne tik Molėtams, bet ir visai Lietuvai, siužetų pateikiamų 3D formatu.

   

Atkurti svarbius mūsų kraštui istorinius faktus, prikelti naujam gyvenimui istorijas, vienijančias gyvenusius anuomet ir dabar padėjo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto strateginės raidos prodekanas, Muzeologijos katedros vedėjas prof. dr. Rimvydas Laužikas, archeologė, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Elena Pranckėnaitė. Istorinių asmenybių, Molėtų krašto gyventojų vaidmenis sukūrė operos solistas Rafailas Karpis, aktorius Kristupas Krapavickas, Molėtų kultūros centro teatro studijos „Remarka“ jaunieji aktoriai, pilietiški, savo kraštą mylintys žmonės. Virtualias scenas kūrė ir programavo UAB „MultimediaMark“ specialistai. Edukacinėje programoje lankytojus prie didžiųjų ekranų kviečia ir UAB „Gluk Media“ sukurti interaktyvūs žaidimai: „Rojaus lydeka“, „Molėtai – Taip/Ne“, „Dviračiu per Molėtus“. 

Atidarymo šventėje sveikinimo ir padėkos žodžius virtualios erdvės sumanytojams ir kūrėjams tarė Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys, LR Seimo narys Petras Čimbaras, Molėtų TVIC direktorė Daiva Kulienė. Mintimis apie sunkų, bet labai įdomų kūrybinį procesą dalijosi dr. E. Pranckėnaitė, K. Krapavickas, UAB „MultimediaMark“ vadovas Vytautas Švėgžda.

Trokštate naujų potyrių? Tuomet privalote išbandyti unikalią kelionę laiku! Deja, nukeliavus į praeitį, pasaulį bus galima tik stebėti, keisti jame nebus negalima nieko...

http://www.infomoletai.lt/



Paskutinis atnaujinimas: 2017-09-21 14:38:15

 

 
© Molėtų rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.