Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Lietuviškai English
Į pradžią MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 44, LT-33140 Molėtai
Tel. (8 383) 54 761
El. p. savivaldybe@moletai.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 188712799
Prisijungimas gyventojams

Naujienų prenumerata


TIESIOGINĖ VAIZDO TRANSLIACIJA
Jungti transliaciją
VAIZDO ĮRAŠAI
Žiūrėti įrašus
VAIZDO KONFERENCIJA
Žiūrėti konferenciją

Susitikime su ministru aptartos sveikatos įstaigų perspektyvos

Šią savaitę Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys ir savivaldybės gydytoja Miglė Bareikytė susitiko su LR sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. Susitikimo tikslas buvo aptarti mažųjų rajono lygmens ligoninių veiklą, jų modelio vystymą, II lygio sveikatos įstaigų paslaugų spektrą ir perspektyvas.

Sveikatos ministras planuotam susitikimui skyrė visą savo dėmesį, įdėmiai išklausė mūsų rajono atstovus. Rajono meras trumpai supažindino ministrą su dabar vykdoma Molėtų ligoninės veikla, sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumu ir kokybe Molėtų rajono gyventojams, išsakė nuogastavimus dėl kai kurių ministerijos atstovų viešos nuomonės, kad mažosios rajono lygmens ligoninės neturi perspektyvų, kad ten yra žema gydytojų kvalifikacija, kad tokių ligoninių neturėtų likti, kad joms netikslinga skirti investicijas ir t. t.

„Tokia neapibrėžta situacija ir abejojimas mažųjų rajono ligoninių perspektyva mažina medikų motyvaciją dirbti regionuose ir veda į tikslingą bei sąmoningą mažųjų rajono ligoninių sunaikinimą,“ - susitikime su ministru kalbėjo meras S. Žvinys ir atkreipė ministro dėmesį į siekį visiškai atnaujinti ir modernizuoti Molėtų ligoninę, kas leistų užtikrinti II lygio sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą įstatymų nustatytais atvejais ir tvarka bei tinkamai vykdyti valstybinę funkciją. Taip pat meras domėjosi numatytu valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų skyrimu Molėtų ligoninėje įgyvendinamam investiciniam projektui, kadangi Molėtų rajono savivaldybė dar nėra gavusi jokių oficialių žinių iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl lėšų skyrimo tęstiniam projektui, finansuojamam iš Valstybės kapitalo investicijų programos bei pateikė argumentus, kodėl šį tęstinį projektą yra būtina užbaigti.

„Ministras teigė, jog skubių pertvarkymų mažųjų rajono lygmens ligoninių veikoje neplanuojama, pritarė siekiui gerinti reabilitacinių paslaugų kokybę, atnaujinant ligoninėje fizinei medicinai ir reabilitacijai skirtas erdves, įsigyjant naują modernią reabilitacijos paslaugoms skirtą įrangą, kas užtikrintų paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimą, komercinių sveikatinimo paslaugų teikimo galimybes, ligoninės pajamų didinimą,“ - po susitikimo su sveikatos apsaugos ministru A. Veryga sakė meras S. Žvinys ir atkreipė dėmesį į tai, kad kalbant apie Projektui numatytų lėšų skyrimo užtikrinimą, ministras teigė, jog bus ieškoma galimybių Projekto finansavimo pratęsimui, pabrėžė, jog jis nėra sustabdytas ir bus įgyvendinamas.

„Tikime, kad susidariusi situacija bus skubiai įvertinta, bus atsižvelgta į tai, kad šiandien mūsų ligoninėje dalis pradėtų remonto darbų yra taip ir neužbaigti, o tai pagrįstai kelia darbuotojų, lankytojų ir pacientų nepasitenkinimą, ir numatytų lėšų skyrimas tęstiniam, Molėtų ligoninėje įgyvendinamam, projektui bus užtikrintas ir tęsiamas,“ – po pokalbio su Sveikatos apsaugos ministru pabrėžė meras S. Žvinys. Iki šių metų pradžios minėtam Projektui yra skirta 289 tūkstančiai eurų.

Violeta Žalalienė, tel. (8 383) 54 787, el. p. violeta.zalaliene@moletai.lt 

 

 Paskutinis atnaujinimas: 2017-09-14 09:21:29
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra

 

 
© Molėtų rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.