title

MO muziejus atkeliauja į Molėtus

 

Nuo gegužės 16 d. iki birželio 24 d. visi Molėtų gyventojai galės nemokamai pamatyti fotografijos parodos „Permainų šventė" fragmentus, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, mokymuose ir veiklose visai šeimai.

 Gegužės 16 d. 18 val. MO muziejus kviečia į keliaujančio muziejaus ir parodos „Permainų šventė" fragmentų pristatymą Molėtų krašto muziejuje. Pristatyme dalyvaus: 

  • Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika
  • Molėtų krašto muziejaus direktorė Irma Balčiūnienė
  • MO muziejaus kuratorė Ugnė Paberžytė

 Po pristatymo, 18.30 val. visi atvykę į atidarymą kviečiami į nemokamą ekskursiją po parodą su MO gide.

 Šventės - kokios jos?

 MO muziejaus fotografijos paroda „Permainų šventė" yra pirmasis bandymas Lietuvoje į šventę pažvelgti taip plačiai - ką, kaip ir kodėl šventėme bei švenčiame ir kaip tai fiksuojama fotografijoje.

Šventės įgauna vis kitų formų, apie ką jos mums yra šiandien? Apie vidinį augimą, įveiktus barjerus, išsilaisvinimą iš normų, leidimą sau būti. Taip pat apie atlaidus, sutuoktuves, išleistuves, gimimo ir atsisveikinimo dienas. Šventės formų visa galybė ir visos jos veda į permainas.

O kaip šiuose procesuose dalyvauja fotografija? Ji įamžina šventes, bet taip pat tampa ir jų dalimi. Fotografavimo(si) ritualas įtvirtina šventės dalyvių tarpusavio ryšius, o nuotrauka tarsi garantuoja jų ilgaamžiškumą.

 

Atkeliauja edukacijos, mokymai ir užsiėmimai visai šeimai

MO muziejus nori dalytis savo patirtimi. Todėl Molėtų mokytojams, švietimo ir kultūros sektoriaus darbuotojams organizuos mokymus, kurių metu bus galima išmokti skirtingų edukacijų vedimo metodų ir praktikų.

Į Molėtus atkeliauja ir MO muziejaus savaitgalio užsiėmimai šeimai - Šeimų šeštadieniai. Žaidimo forma sužinosite, kas yra šventė, kodėl mes švenčiame bei kaip šventės vyksta. O galbūt vienoje iš švenčių sudalyvauti pavyks ir patiems?

Molėtuose vyks 2 Šeimų šeštadieniai: gegužės 28 d. ir birželio 11 d. Leiskite savaitgalius kūrybingai drauge su visa šeima.

 MO muziejaus projektas „Keliaujantis muziejus: Pažink save per meną" įgyvendinamas pagal Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonę „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas".

Keliaujančio muziejaus partneriai: tvarios energijos partneris: „Ignitis grupė", informacinis partneris - LRT, projekto draugas Molėtuose - Molėtų krašto muziejus.Paskutinis atnaujinimas: 2022-05-11 10:45:51