title

Molėtai mezga bendradarbiavimo ryšius su Sakartvelo (Gruzijos) Chkhorotsku savivaldybe

Spalio 16-20 dienomis Sakartvele (Gruzijoje), Chkhorotsku savivaldybėje jos mero Dato Gogua kvietimu viešėjo Molėtų delegacija: meras Saulius Jauneika, Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Gintautas Matkevičius ir Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė.

Molėtiškiai buvo pakviesti aptarti galimas tarptautinio bendradarbiavimo kryptis, kaip tik šiomis dienomis vyko ir Chkhorotsku savivaldybės 90-mečiui skirti renginiai bei tradicinė miesto šventė.

Chkhorotsku meras visas dienas pats lydėjo Molėtų delegaciją, pristatė miestą ir jo įžymybes, aprodė švietimo, kultūros įstaigas. Molėtiškiai lankėsi darželiuose, mokyklose, muziejuose, etnografinėje sodyboje, bažnyčioje, miesto parke, keliavo kalnų takais ir perėjomis, apžiūrėjo kalnuose statomą hidroelektrinę, įgyvendinamus kelių tiesimo kalnuose projektus. Mūsų delegacija visur buvo sutinkama džiugiai, draugiškai ir svetingai.

  

Miesto šventėje abiejų savivaldybių merai iškilmingai pasirašė savivaldybių bendradarbiavimo ketinimų protokolą, skambėjo Sakartvelo ir Lietuvos himnai. Šia proga, linkėdamas sėkmės bendradarbiaujant švietimo, kultūros, turizmo ir verslo srityse, Molėtų meras Saulius Jauneika iškilmių dalyvius pasveikino kartvelų ir megrelų kalbomis bei sulaukė ovacijų.

Molėtų delegacija taip pat dalyvavo pirmojo nepriklausomos Gruzijos respublikos prezidento Zviado Gamsachurdijos paminklo atidengimo ceremonijoje, tautodailės mugėje, kituose šventiniuose Chkhorotsku miesto renginiuose.

Molėtams - tai jau aštuntoji šalis, su kurios atstovais bus palaikomi tarptautiniai ryšiai, Chkhorotsku savivaldybei - pirmoji. Šiuos ryšius padėjo užmegzti Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas profesorius Vidas Kavaliauskas.

Artimu metu tikimasi Sakartvelo atstovų atsakomojo vizito ir stiprėjančio bendradarbiavimo.

Chkhorotsku - miestas ir rajono centras vakarų Sakartvele, Samegrelo-Zemi-Svaneti regione. Mieste gyvena apie 5, rajone 30 tūkst. gyventojų. Rajonas garsėja bitininkyste (žymios Kaukazo kalnų pilkosios bitės), vynininkyste, gerai išvystyta gyvulininkystė, tūkstančiuose hektarų auginami lazdyno riešutai. Miesto centrą puošia iškili Šv. Jurgio skulptūra, nuo kalnuose esančios XI a. Šv. Jurgio bažnyčios atsiveria vaizdas į Kolchidės žemumą, o vaiskią dieną matyti Juodosios jūros kranto linija. Vietos muziejus puošia tūkstančiai eksponatų, kurių istorija siekia VII-V a. pr. m. e. Vasarą populiarus kalnų turizmas, dėl karstinių olų ir urvų gausos regioną mėgsta speleologai, sraunūs kalnų upeliai vilioja ekstremalaus vandens sporto mėgėjus. Chkhorotsku siekia aktyviau plėtoti turizmą, plečia viešbučių tinklą, sulaukta privačios milijoninės investicijos į hidroelektrinę.

  
  
  
  
  
  
  
  
  

 Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-21 21:58:17