title

Molėtų miesto prieigose įrengtos išmaniosios vaizdo kameros

Pagrindinėse gatvėse, vedančiose į Molėtų miestą, įrengtos išmaniosios vaizdo stebėjimo kameros, gebančios dieną ir naktį atpažinti pravažiuojančių automobilių valstybinius numerius, fiksuojančios kitas detales ir mobiliuoju ryšiu perduodančios vaizdus į centralizuotą duomenų apdorojimo sistemą. Tai dalis tarptautinio projekto LLI-82 "Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje", kuriame dalyvauja Molėtų rajono savivaldybė.

Nuo 2017 metų pavasario, siekdamos spręsti nusikalstamumo abipus sienos, viešojo saugumo ir nelegalios imigracijos klausimus, kai Rytų Latvija ir Lietuva naudojamos kaip tranzito regionai tolesniam nusikalstamumo judėjimui į Europą, bendradarbiauja Latvijos Respublikos valstybinė policija, sienų apsaugos tarnyba, Karsavos ir Kraslavos savivaldybės, partneriai iš Lietuvos - Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos pasienio rinktinė, Utenos ir Molėtų rajonų savivaldybės.

Pagal projektą, ant visų tarpvalstybinių ir tranzito kelių Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje, įrengiamos išmaniosios naktinės ir dieninės vaizdo stebėjimo kameros. Iš esmės tobulinama abiejų valstybių policijos ir pasienio apsaugos techninė įranga, tarptautiniu mastu keičiamasi darbo ir naujovių diegimo patirtimi. Antrus metus vyksta informacinė kampanija „Jei matai, tai netylėk!“ Aktualios problemos pristatomos žiniasklaidoje, interneto portaluose ir socialiniuose tinkluose. Numatyti policijos ir pasienio tarnybų pareigūnų susitikimai su mokiniais, gyventojų bendruomenėmis.

Molėtų rajono savivaldybė šiam projektui vykdyti gavo 32 tūkst. eurų Europos regioninio vystymo fondo paramą, 5 tūkst. eurų – savivaldybės dalis. Prie minėtų vaizdo kamerų, fiksuojančių automobilių numerius Molėtuose, tiesioginę prieigą turės Lietuvos ir Latvijos pareigūnai, dar viena vaizdo kamera, įrengta pagal šį projektą, padės užtikrinti saugesnę aplinką Molėtų vasaros estradoje.

   

 

 

Spausdinimo versija Archyvas

Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal

Mūsų darbai