title

Molėtų savivaldybė palaiko verslininkų iniciatyvą kurti Joniškyje aukštų technologijų įmonę

Savivaldybės meras Saulius Jauneika susitiko su UAB "Merkadus" vadovu Dariumi Kupliausku ir aptarė galimas investicijas Joniškio miestelyje.

„Merkadus" planuoja statyti Joniškyje mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros Technologinį centrą, kuriame bus kuriamos naujos funkcionaliųjų ingredientų gamybos technologijos ar jų elementai iš botaninių žaliavų, modeliuojant jų biorafinavimo procesus be atliekų, taip pat kuriami fitokanabinoidų preparatai iš pluoštinių kanapių lapų ir žydinčių dalių. Bus sukurti naujų farmacijos priemonių, tokių, kaip žvakutės iš pluoštinės kanapės žaliavų, prototipai bei pradėta bandomoji gamyba. Planuojama įsteigti nuo 10 iki 15 naujų darbo vietų. Susitikimo metu aptartos investuotojo ir savivaldybės bendradarbiavimo galimybės įrengiant vandentiekio tinklus, privažiavimo kelius. Taip pat kalbėtasi apie rajono ūkininkų galimybes auginti žaliavą, reikalingą produkcijai pagaminti. Susitarta dėl tolimesnio abipusio bendradarbiavimo.

Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros sąvoka apima tris veiklos rūšis: fundamentinius tyrimus, taikomuosius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Jomis siekiama kūrybiškai ir sistemingai plėsti turimas žinias ir rasti naujų pritaikymo būdų. Šias veiklas remia Europos Sąjunga.Paskutinis atnaujinimas: 2020-06-13 08:40:24