title

Molėtuose bus skatinama ekoturizmo plėtra


Gegužės 30 dieną Preili (Latvija) įvyko pirmasis projekto „Vandens resursų panaudojimas eko turizmo plėtrai Latvijoje ir Lietuvoje" partnerių susitikimas.

Jame kartu su kitais projekto partneriais dalyvavo Molėtų rajono savivaldybės atstovai. Šiame susitikime pasirašyta partnerių bendradarbiavimo sutartis, aptarti bendri veiksmai.

Projekto, gavusio Interreg V-A Latvija-Lietuva programos finansavimą, tikslas - bendradarbiaujant įvairioms institucijoms, didinti regiono patrauklumą, kartu gerinant turistines poilsio vietas prie vandens objektų, sukurti naujus eko-turizmo produktus ir paslaugas, taip padidinant Programos teritorijos lankytojų skaičių. Naujas požiūris turizmo paslaugų plėtros ir tobulinimo kontekste numato investicijas, atsižvelgiant į neįgaliųjų žmonių poreikius. Sartų ir Gražutės regioninio parko stovyklavietė taps pirmąją visiškai neįgaliesiems pritaikyta vieta Lietuvoje. Vandens įrangos turizmo veikloms įsigijimas (irklenčių, vandens dviračių, pontonų, valčių ir vežimėlių, kurie skirtos žmonėms su judėjimo negalia) suteiks naujų galimybių Programoms teritorijos savivaldybėms ir jų lankytojams.

Projekto metu suplanuota daug bendrų veiklų tikslui pasiekti: ilgalaikis poilsio infrastruktūros pagerinimas, vandens įrangos pirkimas, sukurti bendri eko-turizmo paketai ir aplikacija apie vandens kokybę, parengta eko-turizmo strategija su rekomendacijomis kiekvienai iš projekte dalyvaujančių savivaldybių, suorganizuoti mokymai, turizmo festivaliai ir nuotykių stovyklos mokiniams.

Pagrindinis projekto vykdytojas - Preiļi savivaldybė (Latvija), Latvijos partneriai: Aglonas ir Riebiņu savivaldybė, Lietuvos partneriai - Panevėžio miesto savivaldybės administracija, Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija bei Anykščių ir Molėtų rajonų savivaldybės administracijos.

Molėtų rajono savivaldybė šiam projektui vykdyti gauna 74 tūkst. Eurų Europos regioninio vystymo fondo paramą, 13 tūkst. eurų - savivaldybės dalis.

 

 

 Paskutinis atnaujinimas: 2018-06-10 16:17:18