title

Molėtuose įrengtas ir lapkričio 16 d. pradės veikti mobilusis patikros punktas

Darbui paruoštas ir jau pirmadienį, lapkričio 16 d., nuo 8.00 val. Molėtuose pradės veikti mobilusis punktas, kuriame iš pacientų bus imami tepinėliai tyrimams dėl koronaviruso (COVID-19). Molėtų mobilusis patikros punktas įkurtas universalioje daugiafunkcėje aikštelėje (Janonio g. 31, Molėtai). Jis veiks kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 12 valandos.

Svarbu žinoti:

Kas gali tirtis?

Punkte tepinėliai imami tik iš tų asmenų kuriems pasireiškė bent vienas iš koronavirusui būdingų simptomų - staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui. Taip pat - jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos atveju. Į punktą galima važiuoti tik gavus konsultanto siuntimą.

Kur kreiptis?

Norint išsitirti mobiliajame punkte, pirmiausiai būtina kreiptis telefonu 1808 arba registruotis elektroninės registracijos svetainėje www.1808.lt. Sprendimą dėl siuntimo tirtis pagal pateiktą informaciją priims karštosios linijos konsultantas. Jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina.

Savo transportas

Į mobilų punktą bus siunčiami tirti tik tie asmenys, kurie gali atvykti asmenine transporto priemone patys ar atvežami kito žmogaus. Į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu, viešuoju transportu, dviračiu ar ateiti.

Molėtų r. gyventojams neturint galimybės atvykti savo transportu, pavėžėjimo paslaugą gali suteikti Savivaldybė - reikia susiderinti tel. 8 695 03063. 

Vieta ir laikas

Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Kaip elgtis?

Atvykus į mobilų patikros punktą, žmonėms nėra leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip - jiems paaiškinama, kaip vyks tepinėlio paėmimo procedūra. Atlikus tyrimą, žmogus turi važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą gydyti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba, ir jis bus vežamas į ligoninę.

Ką turėti?

Tikrintis atvykęs žmogus turi turėti asmens dokumentą ir A4 formato popieriaus lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salone. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

  
  
  

 

 

 Paskutinis atnaujinimas: 2020-11-13 17:38:56