title

Molėtuose surengta konferencija dėl ateities darnaus judumo savivaldybėje

 

Nors oficialiai skelbta, kad pagrindinis šios mero ir jo komandos inicijuotos konferencijos siekis - su visomis suinteresuotomis šalimis identifikuoti viešojo transporto poreikį, alternatyvas, kryptis bei galimus projektus, ji išaugo į visą dieną trukusią žymiai platesnę kūrybinę ir intensyvią diskusiją apie gyvenimo kokybę Molėtų savivaldybėje, gyventojų gaunamų paslaugų situaciją, įvairovę ir galimybes.

Konferencijoje dalyvavo visi Savivaldybės vadovai, dalis Tarybos narių, gyventojams atstovavę seniūnijų seniūnai, mokyklų direktoriai, pavaduotojai, Molėtų autobusų parko, bendruomenių, verslo atstovai. Moderuojant bendrovės „Ekokonsultacijos" specialistėms, jie dirbo grupėse, analizavo 20 pastarųjų metų Molėtuose patirtį, vertino, kas buvo gerai, o ko reikėtų atsisakyti, generavo idėjas, teikė pasiūlymus.  Bendroji mintis - nėra judumo atskirai nuo kitų gyvenimo sričių, todėl pažangos siekis turi būti integralus, o viešojo transporto srities problemos sprendžiamos kartu keičiant bei plėtojant ir kitas paslaugų sritis. Labai svarbu, kad patys žmonės aktyviai siektų permainų, teiktų siūlymus, įsitrauktų į jų įgyvendinimą, o valdžia tinkamai administruotų paslaugų procesą, turėdama aukštų kokybės ambicijų ir aiškias, bendrai sutartas veiklos kryptis. Apgailestauta, kad konferencijoje mažokai buvo gyventojų, bendruomenių atstovų, bet meras Saulius Jauneika patikino, kad viešojo transporto, judumo ir paslaugų kokybės klausimai bus svarbiausi jo šių metų susitikimuose su gyventojais, kuriuose taip pat tikimasi gauti vertingų pasiūlymų.

Moderatoriai konferencijoje išsakytus vertinimus, mintis, idėjas, pasiūlymus apibendrins ir pateiks išvadas bei rekomendacijas savivaldybei, jos turėtų rasti vietos, koreguojant ir tikslinant strateginius dokumentus bei veiklos planus.

  
  
  
  
  
  
  


Paskutinis atnaujinimas: 2020-09-18 17:13:06