title

Netrukus iš esmės bus atnaujintas Molėtų miesto centras

 

Vidaus reikalų ministerija skyrė 700 000 € Europos Sąjungos investicijų ir 61 765 € Lietuvos valstybės biudžeto lėšų projektui „Molėtų miesto centrinės dalies kompleksinis sutvarkymas (I etapas)". Jau pasirašyta rangos darbų sutartis su konkursą laimėjusia UAB „Revestus" ir artimiausiu metu prasidės darbai.
Bus tvarkoma savivaldybės aikštė ir gretimos teritorijos: automobilių stovėjimo aikštelės ties Vilniaus g., už pastato Vilniaus g. 42, P. Cvirkos g. dalis su parkavimo aikštele ties savivaldybės pastatu ir automobilių stovėjimo aikštelė pastatų Vilniaus g. 46 ir 48 vidiniame kieme. Iš automobilių aikštelės pusės rytinėje dalyje bus formuojami laiptai pėstiesiems ir dekoratyviniai laiptai su dirbtiniu upeliu.
Gretimų teritorijų savininkai gegužės 15-ąją buvo pakviesti į savivaldybę ir supažindinti su numatomais darbais, jie turėtų būti pasirengę, kad rekonstrukcijų metu gali kilti trumpalaikių nepatogumų.

  

Savivaldybės aikštė bus sudalinta įvairaus pločio ir tipo želdinių ir granito plytelių dangos juostomis, kurios išdėstytos atsižvelgiantį pėsčiųjų srautus. Visa aikštės teritorija bus funkciškai dalijama į keturias zonas: renginių, aktyvią - fontano zoną, reprezentacinę, ekspozicinę. Aktyvioje zonoje yra planuojama daugiau vejos intarpų granito dangoje, taip kuriant žalesnės ir jaukesnės erdvės įspūdį. Šioje zonoje numatoma įrengti grindininį fontaną. Rytinėje aikštės pusėje numatyta reprezentacinė zona. Apšvietimu bus išryškintas ąžuolas, sukurtas stilizuoto upelio motyvas. Čia stovės skulptūrinė kompozicija „Kovotojams už Lietuvos laisvę". Ekspozicinėje zonoje pagrindiniu akcentu taps ekspoziciniai stendai. 

  
  

Molėtų miesto centrinė aikštė molėtiškiams svarbi kaip pereinamoji erdvė ir kaip trumpalaikio poilsio arba susibūrimų bei renginių erdvė. Teritorijoje aplink esančiuose pastatuose veikia įvairios įstaigos, teikiančios viešąsias paslaugas gyventojams, veiklą vykdo nevyriausybinės organizacijos, daug smulkių ūkio verslo įmonių: kepyklėlės, kavinės, parduotuvės, kirpyklos ir t.t. Projekto tikslas - prisidėti prie Molėtų miesto gyvenimo kokybės ir aplinkos gerinimo bei sudaryti palankias sąlygas paslaugų sektoriui.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas" įgyvendinimo priemonę Nr. 07.1.1-CPVA-R-905 „Miestų kompleksinė plėtra". Lėšos skirtos iš Europos regioninės plėtros fondo.Paskutinis atnaujinimas: 2019-05-21 11:39:12