title

Oficiali mero pozicija dėl investicijų į Videniškius pritraukimo

Viešoje erdvėje visuomenei diskutuojant ir rodant didelį dėmesį Savivaldybės tarybos sprendimui prisidėti kuriant palankią infrastruktūrą investicijoms Videniškiuose, dar kartą pateikiame oficialią savivaldybės mero Stasio Žvinio poziciją (ji ne kartą buvo išsakyta Tarybos posėdžiuose). 

 

„Savivaldybė, norėdama, kad Molėtų kraštas žengtų į priekį, kad žmonės turėtų galimybę dirbti ir oriai gyventi, kiltų jų gerovė ir gyvenimo kokybė, dalyvauja bendroje valstybės regioninėje politikoje, o joje vienas iš svarbiausių kelių regionams atsigauti – investicijų pritraukimas ir darbo vietų kūrimas. Valstybė deklaruoja, kad investicijas ji remia, padėdama sukurti regionuose palankią aplinką.  Savo regione mes neturime nei industrinių parkų nei laisvųjų ekonominių zonų, kuriose už valstybės ar ES pinigus būtų įrengta palanki verslui infrastruktūra ir čia jis galėtų įsikurti greičiausiais tempais, todėl ieškome kitų kelių investuotojams pritraukti. Noriu akcentuoti, kad savivaldybei labai svarbus yra vietos verslas ir pagal išgales bandome jį remti. Tačiau mūsų biudžeto galimybės yra nepakankamos, kad parama iš savivaldybės būtų reikšminga.

Viena didžiausių medienos perdirbimo įmonių Baltijos šalyse UAB „Juodeliai“ įsigijo bankrutavusio „Sodo namo“ gamybinę bazę Videniškiuose ir pasirengusi investuoti į naują medienos įmonę  per 50 mln. Eurų, sukurti 50 – 60 darbo vietų Molėtų žmonėms ir prisidėti prie rajono ekonomikos bei gerovės kūrimo, bet kelia sąlygą, kad savivaldybė pagal galimybes prisidėtų prie reikiamos kelių bei elektros infrastruktūros įrengimo.  Žinodami savo biudžeto galimybes ir valstybės požiūrį į investicijų pritraukimą bei pasirengimą remti, darome viską, kad ši infrastruktūra būtų įrengta valstybės lėšomis, minimaliai naudojant savivaldybės biudžetą. Nepasinaudoti tokiomis galimybėmis būtų neteisingas ir žmonėms nesuprantamas sprendimas.

Dėl to ne kartą esame susitikę su UAB „Juodeliai“, Ūkio ministerijos, Automobilių kelių direkcijos vadovybe, Premjeru.

Kalbame apie elektros liniją, kurią Lietuvos energijos grupės įmonė ESO instaliuotų savo lėšomis, 10 proc. prisidėtų Ūkio ministerija, o Juodelių bendrovė įsipareigotų 10 metų naudoti šią galią. Tai nepadidintų savivaldybės kaštų.

Kita dalis – privažiavimo ir aikštelės sunkiajam transportui įrengimas. Kelių direkcija galėtų ateinančiais metais, nemažindama finansavimo rajono keliams, iš Kelių fondo rezervo skirti  papildomų lėšų nuo kelio Molėtai – Ukmergė iki gamybinės bazės įrengti nuovažą, privažiavimo gatvę, aikštelę, tačiau su viena sąlyga: savivaldybė turi  disponuoti žeme.

Birželį Savivaldybės taryba protokoliškai pritarė investuotojo investiciniam projektui ir įsipareigojo savivaldybės ir valstybės lėšomis įrengti minėtą infrastruktūrą. Rugpjūtį nusprendėme perimti UAB „Juodeliai“ perduodamus/dovanojamus 3 žemės sklypus, kad galėtume čia ją suprojektuoti ir įrengti, nes kitaip negalime pretenduoti į papildomas valstybės lėšas. Kryptingai siekiame, kad investicijos pasiektų Molėtus.

Ar yra rizikos? Taip. Jei UAB „Juodeliai“ neinvestuotų arba neišgalėtų veikti 10 metų ir tęsėti įsipareigojimų, kas tada atlygintų nuostolius dėl infrastruktūros įrengimo.

Dėl UAB „Juodeliai“ investavimo ir reikalingos inžinerinės infrastruktūros įrengimo turime žodinius sutarimus su Ūkio ministerijos, Kelių direkcijos vadovybe ir Premjero pažadą, kad toks finansavimas bus gautas. Laukiame šių sutarimų protokolinio patvirtinimo. Rengiama savivaldybės ir investuotojo partnerystės sutartis, kurioje bus sudėti saugikliai dėl atitinkamų įsipareigojimų įvykdymo.

Investicijų pritraukimas į Molėtų rajoną mums yra ypač svarbus, ir ateityje Savivaldybės tarybos nariai, rūpindamiesi krašto ateitimi bei gerove, taip pat atsakingai svarstys ir ieškos geriausių būdų, kaip pritraukti į mūsų kraštą ir vietos, ir nacionalinių, ir užsienio investuotojų.

Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys“

 

 Paskutinis atnaujinimas: 2018-09-06 08:13:47
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra