title

Pagalba Ukrainos karo pabėgėliams aptarta koordinacinės grupės pasitarime

 

Balandžio 6-ąją surengtas išplėstinis Molėtų paramos Ukrainai koordinacinės grupės pasitarimas, kuriame dalyvavo  Paramos grupės sričių koordinatoriai, Socialinės paramos centro, Užimtumo tarnybos Molėtų skyriaus, rajono ūkininkų sąjungos, žmonių su negalia sąjungos, Carito atstovai. Paramos grupės vadovė mero pavaduotoja Vaida Saugūnienė pristatė bendrą situaciją, kiti pasitarimo dalyviai pasidalino savo sričių aktualijomis.

Molėtų rajone (mieste ir visose seniūnijose) šiuo metu gyvena  102 Ukrainos karo pabėgėliai.  Jiems koordinuotai pagalbą teikia įvairios institucijos. Atkreiptas dėmesys, kad iš karto atvykusieji priimami ir apgyvendinami lengvatinėmis sąlygomis, tačiau dauguma lengvatų yra laikinos, todėl reikia padėti pabėgėliams susirasti darbą, nuolatinę gyvenamąją vietą, kad ir patys galėtų savimi pasirūpinti savarankiškai.

Dabar daugiausiai dėmesio karo pabėgėliai sulaukia iš Socialinės paramos centro, Socialinės paramos skyriaus, koordinacinės grupės, Carito, neįgaliųjų ir ūkininkų  sąjungų, Maisto banko, savanoriaujančių ir pagalbą pasiūlančių molėtiškių. Savanorių ypač padaugėjo, sužinojus apie kruviną tragediją Ukrainos Bučos miestelyje.

Rajono ugdymo įstaigose - vaikų darželiuose ir mokyklose ugdoma per 30 ukrainiečių vaikų, dalis mokosi nuotoliniu būdu. Labai nuoširdžiai juos priima įstaigos, bendraamžiai, į seniūnijas suteikti psichologinės pagalbos važiuoja psichologai. Artėjant vasarai, randasi privačių iniciatyvų priimti ukrainiečių vaikus į vasaros stovyklas, pasiūloma pagalba mokantis šnekamosios lietuvių kalbos. Tiriamas poreikis profesionaliems kalbos kursams, jie būtų rengiami susidarius didesnei grupei, kol kas daugelis pabėgėlių tikisi, kad karas Ukrainoje neužsitęs, ir jie netrukus galės grįžti į savo namus.

Aptariant pabėgėlių įsidarbinimo galimybes, pažymėta, kad 16 jau kreipėsi ir dar 6 artimiausiu metu kreipsis į Užimtumo tarnybą. Daugumai pateikti darbo pasiūlymai, su Užimtumo tarnybos pagalba įsidarbino 3, dar 4 - padedant juos priėmusiems žmonėms, verslininkams ar savarankiškai. Ukrainiečių įdarbinimo galimybės derinamos ir su seniūnijų seniūnais.

Atsiranda daugiau valstybės paramos. Bus mokamos kompensacijos nemokamai gyvenamąją vietą pagal panaudos sutartis ukrainiečiams suteikusiems Lietuvos piliečiams. Šalies mastu baigtas derinti paramos procesas ir netrukus Socialinės paramos skyrius pateiks informacijos, kaip ši parama bus teikiama Molėtų rajone.

Pasitarime taip kalbėta apie pradedamą rinkti naują humanitarinę siuntą Ukrainos Romanivo savivaldybės žmonėms - su šia savivaldybe bendradarbiaujama, nuolat tikslinama, kokios paramos reikia. Aptarti ukrainiečių vaikų pavėžėjimo į mokyklas, didėjančio rajone viešojo transporto poreikio, tikslesnio operatyvios paramos maistu ir kitais būdais teikimo bei kiti klausimai. Paskutinis atnaujinimas: 2022-04-06 17:19:58