Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Lietuviškai English
Į pradžią MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 44, LT-33140 Molėtai
Tel. (8 383) 54 761
El. p. savivaldybe@moletai.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 188712799
Prisijungimas gyventojams

Naujienų prenumerata


TIESIOGINĖ VAIZDO TRANSLIACIJA
Jungti transliaciją
VAIZDO ĮRAŠAI
Žiūrėti įrašus
VAIZDO KONFERENCIJA
Žiūrėti konferenciją

Savivaldybių merų susitikime su Prezidente - dėmesys emigrantų susigrąžinimui

Sausio 10 d. Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys drauge su visos Lietuvos savivaldybių merais kalbėjosi su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite apie emigraciją ir aptarė galimą savivaldybių indėlį sprendžiant su ja susijusias problemas.

 

Prezidentės teigimu, žmonių susigrąžinimas - bendras visos šalies tikslas, o emigracijai stabdyti vien tik nacionalinės valdžios sprendimų nepakanka. Norint susigrąžinti išvykusiuosius ypatingai svarbus vaidmuo tenka arčiausiai žmonių esančiai vietos valdžiai.

Dauguma svetur gyvenančių žmonių palaiko ryšius su Lietuva, brangina lietuvybę ir prisipažįsta, kad jos išsaugojimas yra labai svarbus, domisi galimybėmis sugrįžti į tėvynę. Šie faktai yra geriausias įrodymas, kad potencialas grįžti namo yra didelis, todėl šalies savivaldybės galėtų jį išnaudoti bei veikti drąsiau ir išmintingiau. Savivaldybės galėtų rinkti duomenis, kiek ir kokie žmonės išvažiuoja svetur, pasirengti mechanizmus ryšiams su išvykusiais palaikyti, pasirūpinti jų ir šeimos narių integracija grįžus į gimtinę. Pasiūlyta kiekvienoje savivaldybėje paskirti „sugrįžimo koordinatorių", į kurį vieno langelio principu būtų galima kreiptis visais sugrįžimo klausimais.

Susitikime buvo pristatytas Tarptautinės migracijos organizacijos atliktas tyrimas, apie grįžusių vaikų integracijos sunkumus pasakojo nevyriausybinių organizacijų atstovai, patirtimi dalijosi iš emigracijos grįžę mūsų šalies gyventojai bei miestų merai.

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos pranešimą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Paskutinis atnaujinimas: 2018-01-15 10:19:02

 

 
© Molėtų rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.