title

Dovanos bibliotekai

Seimo narys Valentinas Stundys, sveikindamas Molėtų  biblioteką 75 – mečio proga, kaip ir kasmet įteikė knygų

LR Seimo narys Valentinas Stundys, kalbėdamas 2012 m. balandžio 27 d. Molėtuose knygų mugės metu vykusioje konferencijoje, siūlė pabandyti  įsivaizduoti 1930 metų biblioteką, biblioteką be technologijų. Jo manymu,  bibliotekų raida ir kaita atspindi ir civilizacijos raidos pokyčius.

Nors bibliotekos vertingumą rodo trys dėmenys: „knygų karalienės“ (taip gražiai bibliotekininkes pavadino pradinukai), knygos ir lankytojai, tačiau didysis kaitos įkvėpėjas – be abejo, bibliotekininkė. Pasak V. Stundžio, bibliotekoms funkcijų vis didės, bet vienas dydis nesikeis. Tai knyga.. Ją ir toliau reikės saugoti, apie ją skleisti informaciją, padėti žmonėms knygą prisijaukinti. V. Stundys kalbėjo, kad bibliotekos yra „ištiktos kaitos, bet tai priėmė natūraliai. Esate labiausiai išbandyti pažangos ir kaitos žmonės“.

Seimo nario manymu, būtina išsaugoti kaimo bibliotekas. Kėsintis į bibliotekas – netoliaregiška, nes bibliotekos atlieka daug funkcijų. Linkėdamas bibliotekoms gyvuoti, V. Stundys priminė, kad optimizuoti – pirmiausia reiškia modernizuoti.