title

Susitikimas su palangiškiais

Kovo 23 d. Molėtų rajone viešėję Palangos švietimiečiai susitiko su mūsų atstovu Seime Valentinu Stundžiu

Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkui teko atsakyti į nemažai klausimų, susijusių su mokyklų tinklo kūrimo taisyklėmis, mokinio krepšelio metodikos pakeitimu, neformaliojo ugdymo krepšelio įvedimu, mokytojų kvalifikacijos tobulinimo koncepcija, pedagogo amžiaus cenzu, saugikliais mažoms mokykloms, privačių mokyklų finansavimu, buvusiomis apskričių pavaldumo mokyklomis, profesinių mokyklų ir profesinio rengimo centrų skirtingumu, reikalavimais higienos pasui ir kt.

Šiais metais kilo nemažai įtampų švietimo bendruomenėje. Kilo ne dėl to, kad Seimas ką nors blogai padarė ar ėmėsi ryžtingų pokyčių iniciatyvos, o dėl vykdomosios valdžios sprendimų. Nuomonės išsiskyrė dviem požiūriais: dėl mokyklų tinklo pertvarkos ir mokinio krepšelio pakeitimo metodikos, kuri nuo rugsėjo 1 dienos aštriai paliestų kaimo vidurines, kai kurias pagrindines mokyklas. Įvykusiuose dviejuose susitikimuose su Švietimo ministerijos atstovais kilo aštri diskusija šiais klausimais. Susitarta, kad reikia tikslinti kai kuriuos dalykus suvokiant, kad ne viską turi lemti ekonominiai dalykai, nes švietimo esmė – žmogus, todėl jo negalima nustumti į šoną. Čia yra matomi du keliai. Pirmas - leisti savivaldybėms į valstybės iždą negrąžinti lėšų dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus, šias lėšas perskirstant (šis kelias įstatymiškai sudėtingesnis). Antras kelias - tikslinti metodiką, įvedant papildomus rodiklius, pvz., gyventojų tankumo rodiklį.

Buvo nemažai diskutuota apie kaimiškų mokyklų išlikimo perspektyvas, daugiafunkcinių centrų veiklos galimybes, prisiminta „atviros mokyklos“ idėja kaip mokykla visiems, tame tarpe ir suaugusiųjų mokymui.

Susitikimo pabaigoje nuskambėjo viltinga informacija apie balandžio 4 d. įvyksiantį jau trečiąjį Seimo Švietimo , mokslo ir kultūros komiteto ir Švietimo ir mokslo ministerijos susitikimą. Tikimasi, kad bus galutinai susitarta dėl palankesnių mokyklų tinko pertvarkos taisyklių paribio mokykloms ir mokinio krepšelio metodikos tikslinimo.

Natalija AlišauskienėJūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra