Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Lietuviškai English
Į pradžią MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 44, LT-33140 Molėtai
Tel. (8 383) 54 761
El. p. savivaldybe@moletai.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 188712799
Prisijungimas gyventojams

Naujienų prenumerata


TIESIOGINĖ VAIZDO TRANSLIACIJA
Jungti transliaciją
VAIZDO ĮRAŠAI
Žiūrėti įrašus
VAIZDO KONFERENCIJA
Žiūrėti konferenciją

Valstybės pagalba ūkiniams gyvūnams įsigyti

Nuo š. m. gegužės 1 d. iki birželio 15 d. pareiškėjai, 2014 m. išskerdę savo ūkyje kiaules, kviečiami teikti paraiškas gauti valstybės pagalbą ūkiniams gyvūnams (išskyrus kiaules) įsigyti (kurie nepasinaudojo šia parama arba pasinaudojo mažesne parama nei 580 Eur).

Priemonei „Pagalba ūkinių gyvūnų įsigijimui" įgyvendinti 2018 m. patvirtinta 65 tūkst. Eur. Pareiškėjams atlyginama iki 80 procentų, bet ne daugiau kaip 580 Eur vienam pareiškėjui, kitų (išskyrus kiaules) ūkinių gyvūnų įsigijimo išlaidų.

Tinkami pareiškėjai yra tie, kurie vykdydami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) nurodymus paskerdė (mūsų rajone visos kiaulės buvo išskerstos 2014m), sunaikino savo kiaules arba jos nugaišo dėl AKM - visos šios kiaulės turėjo būti registruotos Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR). Pareiškėjai taip pat sudarė sąlygas VMVT ištirti skerdžiamas kiaules laboratorijoje dėl AKM. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad valstybės paramą gali gauti ir įsigijusieji kitų rūšių ūkinių gyvūnų (išskyrus kiaules), kuriuos nustatyta tvarka suženklino, įregistravo ŪGR, ir kurių laikymo vieta yra buferinėje zonoje.

Norintieji gauti paramą pareiškėjai turės įsipareigoti trejus metus nuo pagalbos skyrimo dienos nelaikyti kiaulių ir auginti kitų rūšių ūkinius gyvūnus VMVT nustatytoje buferinėje zonoje.

Paraiškų priėmimo laikotarpiu pareiškėjai turi kreiptis į savivaldybės administracijos Statybos ir žemės ūkio skyrių (108 kab.) pagal fizinio asmens gyvenamąją vietą arba juridinio asmens buveinės adresą ir pateikti šiuos dokumentus: asmens tapatybės patvirtinimo dokumentą (jei tai fizinis asmuo); užpildytą paraišką, ūkinių gyvūnų įsigijimo įrodymo dokumentų originalus arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas jų kopijas; pareiškėjui išduotą mėginių paėmimo gyvūnų ligoms tirti akto kopiją.

Paraiškos įvertinamos per 20 darbo dienų nuo paraiškos gavimo savivaldybėje dienos, išskyrus atvejus, kai pareiškėjui išsiųstas paklausimas dėl papildomos informacijos ir (ar) dokumentų pateikimo. Įsigytų kitų rūšių ūkinių gyvūnų duomenų suvestinė ir savivaldybės administracijos patvirtinti paraiškų originalai išsiunčiami Nacionalinei mokėjimo agentūrai.

Agentūra registruotu laišku per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo dienos informuos pareiškėjus apie sprendimą dėl pagalbos skyrimo ar neskyrimo ir išmokės valstybės pagalbą.

Išsamesnę informaciją suteiks Statybos ir žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoja R. Vasaravičienė tel. 8 383 54737 arba 8 682 26605.Paskutinis atnaujinimas: 2018-05-07 09:25:29

 

 
© Molėtų rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.