title

Prašome gyventojų skubiai patikslinti deklaruotos vietos adresus, jei jie buvo papildyti

 

Dalis Lietuvos gyventojų, taip pat ir Molėtų rajono, papildomai suteikus gatvei pavadinimą, namui ar patalpai numerį, deklaravimo įstaigai nėra pateikę duomenų apie tikslų savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą.

Dėl to gali gerokai užtrukti specialiųjų tarnybų (policijos, priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos, greitosios pagalbos) teikiamos paslaugos, mat jos gyventojo vietai nustatyti naudoja valstybės registruose esančius duomenis. Pavyzdžiui, asmuo yra deklaravęs gyvenamąją vietą Dainavos savivaldybės Miškų seniūnijos Liepų kaime. Tokį adresą turi ir specialiosios tarnybos. Tačiau suteikus kaimo gatvei pavadinimą ir namui numerį, adresas keičiasi, pvz.., į „Dainavos savivaldybė, Miškų seniūnija, Liepų k.., Bičių g. 5".

Jei adreso duomenys registre nepatikslinti, gali gerokai užtrukti tikslios vietos paieška, ir paslaugos gyventojus pasieks vėliau, per vėlai, arba gali nepasiekti iš viso. Taip pat ir visa kita svarbi informacija, kurią savivaldybės ir valstybės įstaigos tiesiogiai siunčia gyventojams.

Atkreipiame dėmesį, kad patys gyventojai turi kreiptis į deklaravimo įstaigą (seniūnijose - į seniūnijas, Molėtų mieste - į Teisės ir civilinės metrikacijos skyrių) ir pateikti prašymą patikslinti deklaravimo duomenis bei nurodyti tikslų deklaruotos gyvenamosios vietos adresą. Tokią pareigą gyventojams nustato LR gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymas.Paskutinis atnaujinimas: 2020-06-10 11:09:38