title

Prašome gyventojus skubiai patikslinti deklaruotos vietos adresus, jei jie buvo papildyti

Dalis Lietuvos gyventojų, taip pat ir Molėtų rajono, papildomai suteikus gatvei pavadinimą, namui ar patalpai numerį, deklaravimo įstaigai nėra pateikę duomenų apie tikslų savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą.

Dėl to gali gerokai užtrukti specialiųjų tarnybų (policijos, priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos, greitosios pagalbos) teikiamos paslaugos, mat jos gyventojo vietai nustatyti naudoja valstybės registruose esančius duomenis.

Jei adreso duomenys registre nepatikslinti, gali užtrukti tikslios vietos paieška, ir paslaugos gyventojus pasieks vėliau, per vėlai, arba gali nepasiekti iš viso. Taip pat ir visa kita svarbi informacija, kurią savivaldybės ir valstybės įstaigos tiesiogiai siunčia gyventojams.

Prašymai deklaruoti gyvenamąją vietą ar patikslinti deklaruotos gyvenamosios vietos duomenis yra teikiami gyvenamosios vietos deklaravimo įstaigai pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Tokią pareigą gyventojams nustato LR gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymas. Administracinių nusižengimų kodekso 530 straipsnyje yra numatyta administracinė atsakomybė už gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų nepateikimą deklaravimo įstaigai.

Deklaruotos gyvenamosios vietos adreso duomenų tikslumą galima pasitikrinti interneto tinklalapyje https://www.registrucentras.lt/tikrinti-adresa

Molėtų miesto gyventojai prašymus teikia Molėtų rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriui Vilniaus g. 44, Molėtai, I aukštas, 127 kab., tel. (8 383) 54 750, el. p. renata.zukauskiene@moletai.lt. Seniūnijų gyventojai prašymus teikia savo seniūnijai. Seniūnijų kontaktai Paskutinis atnaujinimas: 2022-03-17 16:35:45