title

Rugpjūčio 7-ąją miesto vasaros šventėje „Pasimatymas Molėtuose" įteikti „Metų šviesulio" apdovanojimai.

 

„Metų šviesulio" apdovanojimus savivaldybė paskyrė dar 2020 metų pabaigoje, bet dėl pandemijos ribojimų tik dabar atsirado graži proga įteikti. Meras Saulius Jauneika molėtiškiams ir miesto svečiams miesto paplūdimyje įrengtoje scenoje dar kartą pristatė žmones, kuriais Molėtai didžiuojasi ir gerbia, bei įteikė menininko Andriaus Janulio sukurtas metalo skulptūras - simbolinius laivus.

 

Asociacijos ,,Domino šokių studija" vadovei Diana Dranseikienei ,,Metų šviesulio" nominacija skirta už inovatyvių idėjų ir formų diegimą sporte. Kasmet organizuodama sportinių šokių varžybas, ji ir karantino metu nenuleido rankų bei pirmą kartą Lietuvos šokių istorijoje organizavo šias varžybas internete, Youtube socialiniame tinkle. ,,Domino taurėje 2020" varžėsi 518 dalyvių, sušokti 943 šokiai, varžybas stebėjo virš 3000 žmonių.

 

„Teltonikos" vadovas Arvydas Paukštys apdovanotas ,,Metų šviesulio" nominacija už kilnų poelgį. 2020 m. pavasarį prasidėjus COVID - 19 pandemijai, Molėtų rajono, kaip ir visos Lietuvos, gydymo įstaigos susidūrė su netikėtais ir sudėtingais iššūkiais. Niekas nebuvo tam pasiruošęs ir nesitikėjo, kad reikės didelių žmogiškųjų ir finansinių resursų. Labai prasminga ir svarbu, kad į bendrą kovą su COVID - 19 kartu su gydymo įstaigomis stojo verslo žmonės, o jų parama lėšomis ar dovanojamomis asmens apsaugos priemonėmis tapo ypatingai svarbi sveikatos priežiūros įstaigoms. Būdamas pirmuoju Lietuvos nacionaliniu mecenatu (juo pripažintas 2018 metais), Arvydas Paukštys savo gimtajam Molėtų kraštui kovoti su pandemija paaukojo 50 000 eurų. Už šiuos pinigus Savivaldybė nupirko būtinos medicininės įrangos - dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą, video laringoskopų, asmens apsaugos ir dezinfekcinių bei kitų priemonių, kurios, prasidėjus pandemijai, buvo gyvybiškai reikalingos, o rudenį, užklupus antrajai jos bangai, padėjo ir tebepadeda gelbėti ne vieno žmogaus sveikatą ir gyvybę.

 

Verslininkas, „Lono" įmonių grupės įkūrėjas ir savininkas, bardas, etnokultūros puoselėtojas Kazimieras Jakutis apdovanotas už etnokultūros puoselėjimą. Molėtų rajone savo kaimo turizmo sodyboje ,,Pagulbis" jis išskirtinį dėmesį skiria autentiškam senojo Aukštaitijos kaimo aplinkos atkūrimui. Taip pat ,,Pagulbyje" organizuojamos etnokultūrinės, kalendorinės šventės, kameriniai vakarai, puoselėjamas ir gaivinamas etnokultūrinis paveldas - liaudiški žaidimai, kulinarinis paveldas, senieji amatai.

Šventėje dalyvavę molėtiškiai nuoširdžiais plojimais pasveikino „Metų šviesulio" nominantus, savo ruožtu Diana Dranseikienė, Arvydas Paukštys ir Kazimieras Jakutis linkėjo augantiems Molėtams sėkmės ir žadėjo patys dalyvauti šios sėkmės kūrime.

 

 

Nors vasaros šventė „Pasimatymas Molėtuose" vyko šeštadienio popietę ir vakare lašnojant lietui, bet turininga šventės programa: paplūdimio tinklinio turnyras, skulptūrų parke vykęs „Teltonikos" galimybių pristatymas, ugniagesių gelbėtojų parodomoji programa, barbekiu meistrai, vaikams bei šeimoms organizuotos pramogos, vakaro koncertas, kurį vainikavo fejerverkas, sutraukė gausų būrį dalyvių bei žiūrovų.

  
  
  
  
  
  
  
  

 Paskutinis atnaujinimas: 2021-08-08 08:48:17