title

Savivaldybė neįgaliesiems skiria specialų automobilį

Molėtų rajono savivaldybė, įgyvendindama 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Senjorų socialinė integracija“ Nr.LLI-341, įsigijo automobilį Ford Transit, pritaikytą senyvo amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems.

Automobilis įrengtas taip, kad jame būtų galima vežti du neįgaliuosius vežimėliuose arba vieną gulintį neštuvuose. Automobilyje įrengtas ir keltuvas, kuriuo įkeliamas į automobilį neįgalus asmuo. Toks automobilis labai palengvins mobilios komandos darbą, teikiančios paslaugas į namus senyvo amžiaus žmonėms, esant poreikiui nuvykti į gydymo įstaigas.

Specializuotas automobilis bus perduotas Molėtų socialinės paramos centrui. Paramos centro direktorė J. Burbaitė džiaugiasi, kad nuo šiol paramos centras šiuo automobiliu teiks saugias transporto paslaugas, kadangi nepritaikytais automobiliais transportuojami neįgalieji asmenys iki šiol buvo gabenami nesaugiai.

Projektu siekiama gerinti bendruomenės teikiamas socialines paslaugas namuose, taikant naujus pagalbos būdus bei savipagalbos veiksmus, taip sudarant sąlygas oriam senėjimui.

Dar vasarą buvo pasirūpinta specializuota įranga, palengvinančia mobilios komandos darbą (laiptų kopiklis, neįgaliojo transportavimui skirtas vežimėlis, paklodės vartymui, fiksavimo diržai, spec. vonia ir kt.). Vasarą specialiuose mokymuose dalyvavo iš viso 40 mobilių komandų specialistų iš Latvijos ir Lietuvos savivaldybių – projekto partnerių. Specialistai gilinosi į geriatrijos pagrindus, senyvo amžiaus žmonių sveikatos problemas, slaugos ir savipagalbos priemones. Visos priemonės skirtos teikti kuo platesnį spektrą kokybiškesnių socialinių paslaugų namuose senyvo amžiaus asmenims.

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. 

Projekto vertė - 449 029,21 Eur

ES investicijos - 381 674,80 Eur

Projektas įgyvendinamas pagal Interreg Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą 2014-2020. Ši programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi, padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Už šio straipsnio turinį atsako Molėtų rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Kontaktinis asmuo projekto įgyvendinimo klausimais:

Projekto vadovė Vaida Miltenienė (vaida.milteniene@moletai.lt ,  tel. +370 383 54754).

Informacija apie programą: www.europa.eu .

 

 

Spausdinimo versija Archyvas

Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal

Mūsų darbai