title

Spalio 22 rajono meras Saulius Jauneika tarėsi su gyventojais Mindūnų seniūnijoje

Tęsdamas susitikimus su gyventojais, spalio 22 d. meras Saulius Jauneika lankėsi Mindūnų seniūnijoje. Užsukęs pas Tomą Meiliūną, domėjosi, kaip šiam jaunam žmogui sekasi kurti verslą Mindūnuose. Tomas yra odontologas technikas ir Mindūnuose nusipirktame name įrenginėja laboratoriją, skirtą odontologijos gaminiams gaminti. Tikisi glaudaus bendradarbiavimo su Molėtų ir kitų rajonų odontologais.

Janiškio kaime į susitikimą atėjo būrys jaunų žmonių, kurie šiose vietose kuriasi, statosi namus. Pasidžiaugę apšviesta kaimo gatve, su rūpesčiu kalbėjo apie invazinius augalus - Sosnovskio barščius. Jie ypač plinta iš neprižiūrimos sodybos. Bus ieškoma būdų padėti bendruomenei, o savininką paraginti tinkamai tvarkytis. Daugėjant jaunų šeimų, reikia ir geresnio susisiekimo, tad aptarta kelių būklė, būtinybė paplatinti vietinį kelią, reikėtų į kaimą nukreipiančių kelio ženklų. Atkreiptas dėmesys ir į Malkėsto piliakalnį, kuris galėtų būti patogiau ir plačiau prieinamas.

Kašelinės kaime aplankyta Stasio Stonkaus stovyklavietė „Siesartis". Profesionalus miškininkas čia įrengęs 19 pavėsinių, 8 vietas kemperiams, sporto aikšteles, pastatyti lauko baldai. Šią vasarą poilsiautojų buvo itin daug, jau yra užsiregistravusių ir ateinantiems metams. Su meru diskutuota apie didėjantį tokių paslaugų populiarumą ir jas stabdančius bei veiklą regioniniame parke ribojančius teisės aktus.

Mindūnų muziejų komplekse su seniūnijos ir joje veikiančių įstaigų darbuotojais, bendruomenės atstovais meras apžvelgė ir įvertino, kas gyventojams siūlant jau padaryta seniūnijoje. Visi pasidžiaugė link apžvalgos bokšto išasfaltuotu keliu, stipriai atnaujinta aplinka, traukiančia turistus ir poilsiautojus, nupirktu pramoginiu laivu. Svarstyta, kad reikėtų didesnės paslaugų įvairovės, minčių ir norų organizuoti edukacinę veiklą turi ir bendruomenė. Taip pat mindūniškiai siūlė, paklojus asfaltą link bokšto, pasirūpinti didesne eismo sauga, riboti greitį ir suteikti šiame kelyje pirmenybę pėstiesiems bei dviratininkams. Kartu tartasi, kaip glaudžiau galėtų bendradarbiauti iniciatyvūs vietos žmonės, įstaigos, bendruomenė, kad Mindūnai būtų dar patrauklesni.

  
  
  

 Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-23 16:58:33