title

Spalio 23 meras Saulius Jauneika su gyventojais tarėsi Giedraičių seniūnijoje

 

Giedraičių seniūnijoje meras lankėsi kartu su  patarėja Nijole Kimbartiene, juos lydėjo Giedraičių seniūnas Vytautas Valansevičius.

Kalniškių kaime pabuvojo Petro Bluzmos sodyboje. Petras Bluzma, žinomas Lietuvos Lietuvos zoologas, biomedicinos mokslų daktaras. Daugiau kaip šimto mokslinių straipsnių, dešimties knygų apie gyvūniją ir Lietuvos raudonosios knygos bendraautorius Kalniškiuose įsikūrė tapęs senjoru ir atsitraukęs nuo aktyvios veiklos Ekologijos institute. Kartu žmona mielai aprodė sodybą. Daug keliavęs po pasaulį, medžioklės žinovas savo namuose įkūręs medžioklės trofėjų muziejų, kuriame galima rasti įvairiausios faunos pavyzdžių ir eksponatų nuo briedžių ir kitų gyvūnų ragų iki kašaloto dantų. Taip pat, domėdamasis apylinkėmis, surinkęs nemažą etnografinių eksponatų kolekciją. Meras pasidžiaugė, kad tokie šviesūs žmonės renkasi Molėtų kraštą ir jį turtina.

Žalvarių bendruomenės centre diskutuota su seniūnaitijos gyventojais ir bendruomenės centro atstovais. Kaip visada, meras pirmiausiai apžvelgė, ką savivaldybė nuveikė po ankstesnių gyventojų pasiūlymų, kvietė pasidalinti šių dienų rūpesčiais. Aptartos vandens kainos, sveikatos paslaugos Molėtuose. Žalvariškiai ypač domėjosi akių ligų gydytoj darbu, meras informavo, jog Molėtuose dirbs du šios srities gydytojai. Aktuali žalvariškiams interneto ryšio kokybė, užpelkėjusi žemuma, kuri gadina kaimo vaizdą. Ne vienerius metus vietos gyventojai kalba apie kelio nuo Ambraziškių iki Giedraičių asfaltavimą. Meras patikino, kad jis išlieka prioritetinių kelių sąraše, bet pagal Kelių direkcijos sudarytą darbų eiliškumą, dar teks luktelėti. Žalvarių gyvenvietėje taip pat dar reikėtų asfaltuoti kelio ruožą. Svarbi tema - vietinių kelių, kuriuos tvarko savivaldybė, bei servitutinių, kurių priežiūra tenka savininkams, būklė. Nors ir prižiūrimi, jie daug kur nusidėvėję, reikia tvarkyti drenažą, savivaldybei sunku pagelbėti gyventojams, kai kelias privačioje žemėje. Gyventojai siūlė daugiau priemonių eismo saugai - nuo greičio ribojimo kalnelių iki edukacinių akcijų.

Dienavagių I kaime pabuvota jauno besikuriančio ūkininko Martyno Moškos sodyboje. Buvusi vilniečių šeima nutarė išbandyti gyvenimą kaime. Čia pasistatė ekologišką molio namą, augina pluoštines kanapes, matydami jose paklausios žaliavos farmacijos pramonei ateitį, turi bityną, svarsto apie keraminių dirbinių gamybą. Su meru kalbėta apie jau esančias Molėtų krašte keramikos tradicijas,  Joniškyje statomą mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros Technologinį centrą, kuris perdirbs kanapes.

Ambraziškių seniūnaitijoje susitikti atėjo taip pat jauni žmonės. Su jais aptarta Civid-19 ligos plitimo situacija, Molėtuose teikiamos sveikatos paslaugos, vietinių autobusų  maršrutai ir gyventojų bei mokinių pavėžėjimo klausimai. Meras pabrėžė, jog siekiama, kad nė vienam rajono mokiniui netektų važiuoti į mokyklą anksčiau , nei 7 val. ryto. Viešasis transportas svarbus ne tik gyventojams, bet ir vaikams, lankantiems neformaliojo ugdymo įstaigas. Ambraziškiuose jauni žmonės ketina kurti edukacinį atlternatyvaus vaikų ugdymo centrą, jei pavyks - tai bus pirmoji Molėtų rajone privačių ugdymo paslaugų įstaiga. Aptariant vilkų daromą žalą ūkininkams, prisimintos valstybės ir savivaldybės programos, kuriomis pasinaudoję kaimo gyventojai gali įsirengti aptvarus.

  
  


Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-24 22:45:10