Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Lietuviškai English
Į pradžią MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 44, LT-33140 Molėtai
Tel. (8 383) 54 761
El. p. savivaldybe@moletai.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 188712799
Prisijungimas gyventojams

Naujienų prenumerata


TIESIOGINĖ VAIZDO TRANSLIACIJA
Jungti transliaciją
VAIZDO ĮRAŠAI
Žiūrėti įrašus
VAIZDO KONFERENCIJA
Žiūrėti konferenciją

Molėtai šventė savo 630 metų jubiliejų

Nuklegėjo nuaidėjo spalvingoji Molio miesto šventė Molėtuose, net tris dienas dovanojusi Molėtų krašto žmonėms ir svečiams įdomų, gražų, linksmą reginį.

Šventę pradėjo M‘Olimpinės žaidynės: drakono valčių lenktynės, tinklinio varžybos, naktinis bėgimas. Žaidynių ugnį į miesto Skulptūrų parką atplukdė ir įžiebė Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys. Vėliau vakare vyko jaunimo grupių koncertas ir pripučiamo kino seansas.

   
   

Antrosios miesto šventės dienos rytą Molėtų gatvėmis riedėjo, ir garsiniais signalais į miesto šventę miestelėnus kvietė Molėtų PGT mašina su jaunaisiais miesto šventės kviesliais. Kiek vėliau Savivaldybės posėdžių salėje įvyko oficialus Molėtų savivaldybės mero Stasio Žvinio priėmimas, į kurį atvyko svečiai iš Latvijos, Lenkijos, Karelijos, Ukrainos ir Vokietijos ir Molėtų rajono vadovai bei tarybos nariai. Pirmiausia svečius širdingai sveikino meras Stasys Žvinys, dėkojo visiems atvykusiems už parodytą dėmesį ir pagarbą Molėtų kraštui ir jame gyvenantiems žmonėms, džiaugėsi ilgamete draugyste, vylėsi, kad šis bendradarbiavimas ateityje tik stiprės, dar labiau suartins ir teiks impulsą tobulėti, linkėjo visiems gražios šventės ir malonių įspūdžių. Po to meras Stasys Žvinys kartu su Ukrainos Žitomiro srities Romanovo rajono valstybinės administracijos vadovu Oleksijumi Kapinusu ir Romanovo tarybos pirmininku Oleksandru Kondratiuku parsirašė kultūrinio ir ekonominio bendradarbiavimo susitarimą. Savo ruožtu sveikinimo žodžius tarė Ludzos krašto dumos deputatė Eleonora Obrumane, Makovo savivaldybės meras Jeržy Stankievičius, Priažos nacionalinio municipalinio rajono administracijos vadovas Olegas Aleksandrovičius Jermolajevas ir Hiorstelio miesto meras Davidas Ostholthofas.

   
   

Po oficialaus mero priėmimo pirmą kartą miesto šventės metu įvyko Molėtų rajono savivaldybės įstaigų, įmonių, organizacijų, užsienio delegacijų ir svečių šventinė eisena, kuri Molėtų rajono savivaldybės merą su žmona atlydėjo į Jaunimo aikštę. Čia meras pasveikino susirinkusiuosius su Molėtų jubiliejumi ir Trispalve salve paskelbė šventės atidarymą. Sveikinimus šventės proga taip pat tarė J. E. Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas ir LR Seimo narys Petras Čimbaras. Tuo metu centrinėje miesto gatvėje jau šurmuliavo mugė, kur buvo galima įsigyti tautodailės kūrinių, meno dirbinių, gardumynų, ar tik šiaip akis paganyti. Netrukus į miesto erdves savo atrakcijomis kvietė kojūkininkas – žonglierius, atrakcionai ir žaidimai vaikams, Policijos ir kitų jėgos struktūrų programa, kur buvo galima pamatyti policijos technikos ir ginkluotės parodą, apžiūrėti KASP turimą ginkluotę ir amuniciją ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos turimą techniką bei įrangą. Sportiškiau nusiteikusius į „Ežerūno“ aikštelę kvietė gatvės krepšinis, miesto teniso kortus – teniso turnyras.

Vėliau scenoje pasirodymus surengė Liaudiškos muzikos ir tautinių šokių festivalio ,,Aukštaitijos vainikas“ dalyviai. Vidudienį įvyko ir parodos „Kambarys kaip galerija“ pristatymas, kur su savo darbais supažindino beveik dvi dešimtys dailininkų.

   
   

Miesto šventę tęsė atnaujintoje Vasaros estradoje surengtos Baltijos galiūnų varžybos, minias žmonių sutraukęs aktoriaus Rolando Kazlo ir jo „Pakeleivių“ koncertas, grupės „69 danguje“ koncertas. Vakarą vainikavo įspūdingi šventiniai fejerverkai ir lazerių šou.

   
   

Paskutinę šventės dieną Molėtų bažnyčioje buvo švenčiami šv. apaštalų Petro ir Povilo tituliniai atlaidai. Po šv. Mišių atlaidų dalyviai buvo pakviesti į XVI-ojo sakralinės muzikos festivalio ,,Šlovinkime Viešpatį stygomis ir dūdomis“ atidarymo koncertą, kuriame, prof. Gintauto Želvio iniciatyva, įspūdingą muzikinę programą atliko Baltijos šalių jaunimo simfoninis orkestras ,,Baltosios naktys“, dirigentas Aleksejus Vasiljevas ir Molėtų bažnyčios mišrus choras, vadovaujamas Violetos Zutkuvienės.

   
   

Violeta Žalalienė, tel. (8 383) 54 787, el. p. violeta.zalaliene@moletai.lt

 Nuotraukos V. Žalalienės, J. Bareikio, A. ČižosPaskutinis atnaujinimas: 2017-07-10 09:32:15

 

 
© Molėtų rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.