title

Molėtų mieste bus atnaujinti želdynai. Svarstykime projektą.

Atnaujinti Molėtų miesto Vilniaus gatvės želdynai suteiks naujo žavesio 650 metų sukaktį atšventusiam miestui. Šiuo metu jau parengtas ir susipažinti bei svarstyti teikiamas Molėtų miesto Vilniaus gatvės želdynų tvarkymo projektas.

Rekonstruojant bei atnaujinant želdynus, numatyta pašalinti 158 menkaverčius, ligotus ar invazinius augalus, vietoj jų, saugant retų rūšių ir vietos augaliją, pasodinti 293 naujus vertingus medžius ir 580 krūmų, įrengti daugiamečius gėlynus, alpinariumus, vejas.

Projekte numatyta pagerinti želdinių sanitarijos, estetinę ir ekologinę būklę, pažymėti mažųjų kraštovaizdžio architektūros statinių vietas, panaikinti gatvę darkančius elementus, atstatyti reljefą, atverti panoramas ir perspektyvas.

Vilniaus gatvė Molėtų mieste istoriškai yra pagrindinė -  palei ją išsidėsčiusi senoji miesto dalis su jai būdingais mažaaukščiais statiniais, savita urbanistika ir architektūra, paveldo objektais - Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia, senaisiais prekybos pastatais - „Raudonaisiais mūrais", prie jos prisijungiančiomis kitomis gatvelėmis, vedančiomis į miesto pakraščius ar naujus kvartalus. Gatvė per visą savo ilgį - beveik 3 kilometrus, ribojasi su skverais, aikštėmis, miesto miškais, daugiabučių kvartalais, paslaugų ir gamybinėmis teritorijomis.

Projektą planuojama įgyvendinti per kelerius metus, etapais.

Projekto aiškinamasis raštas

Želdynų dendrologinis planas 

Kviečiame susipažinti su parengtu Molėtų miesto Vilniaus gatvės želdynų tvarkymo projektu ir iki balandžio 10 dienos pateikti savo pastabų bei pasiūlymų projekto rengėjams (Aušra Misiūnienė, Vilniaus g. 103, 33112 Molėtai, tel. 8 652 96318) bei Savivaldybės administracijai el. paštu inga.zemaityte@moletai.lt

Spausdinimo versija Archyvas

Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
Visos aktualijos