title

Žiemos žūklės šventė Mindūnai 2019  vasario 23 dieną

MOLĖTŲ KRAŠTO MUZIEJAUS PADALINYS

MINDŪNŲ EŽERŲ ŽVEJYBOS MUZIEJUS 

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Žūklės fiesta Mindūnuose kviečia jau 24–ąjį kartą vasario 23 d., šeštadienį

Jau daugiau nei dvi dešimtis kartų žiemos linksmybėmis džiaugtis kvietusi Mindūnų Žiemos žūklės šventė ir šiemet paruošė visa puokštę pramogų ir mažiems, ir dideliems. Ši šventė ypatinga tuo, kad ne tik leidžia džiūgauti žvejams, bet ir sukviečia visus kitus aktyvius, puikiai nusiteikusius gamtos ir jos gyventojų gerbėjus.

Žūklės klubo „Ešerys“ rengiamos varžybos ant Kamužėlio ežero kranto

Registracija į varžybas (startinis mokestis – 10 €) prasidės jau nuo 7 val. ryto, o žvejų kovos ant ledo ims bėgėtis jau nuo 8 val.  10–11:30 val. „Ešerio“ klubo vedlys Pasaulio čempionas Sigitas Lukšta pakvies į edukaciją „Kaip žvejojo mūsų senoliai: ledo kirtimas peikenomis, žvejyba senovinėmis meškerėmis“, kuri gali pasirodyti įdomi ne tik žvejams, bet ir istorijos mylėtojams.  11:30 val. ant Kamužėlio ežero ledo taip pat įvyks ir tradicinės ekečių gręžimo varžybos.

Šventė kelsis ir ant kito ežero ledo. Štai, nuo 10 val. ant Baltųjų Lakajų ežero ledo, jei tik šis bus pakankamai tvirtas, garsusis žvejys mindūniškis A. Kaminskas demonstruos tai, kuo visi galime ir turime didžiuotis – senovinį stintelių ir seliavų gaudymo būdą sukant „bobas“ „nevadais“ – žieminiais traukiamaisiais tinklais, kuomet vienoje komandoje darbuojasi net keliolika žvejų, o jiems vadovauja „zavadyla“  – juk būtent šitai Mindūnams pelnė Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybės statusą!

Žiemos žūklės šventė: pramogos, žuvienė, sportas ir daug šiltų emocijų

Šventės svečiai nuo 10 val. maloniai laukiami „Ežerų žvejybos muziejaus“ kiemelyje šurmuliuosiančioje amatų mugėje, kur visus šildys laužai bei puiki nuotaika, o jaukumo suteiks Amatų centrui vadovaujančios E. Andrukonienės arbatinės „Aukso žuvys po ledu“ verdamų arbatų aromatai... Tuo pačiu metu Amatų centre Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos atstovai šiemet ir vėl džiugins lankytojus parengta edukacija. Žinoma, aktyviųjų, kaip ir kasmet, laukia įvairiausios rungtys, smagūs žaidimai ir daugelio pamėgtos „Molio šaškės“! Įprastomis šaškėmis ir šachmatais žaidžiant bus varžomasi ir „A. Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicijos“ salėje nuo 10 val. Su šventės lankytojais mielai pabendraus Labanoro regioninio ir Aukštaitijos nacionalinio parko kolektyvai, siūlysiantys išbandyti sėkmę žaidime „Loterijos ratas“. Molėtų kultūros centro kolektyvas lauks su tradiciniais išbandymais: „Slidėmis trise“, rogučių varžytuvėmis bei „Mindūnų žvynaspalvės smiginiu“. Ž. Kanapkienės vadovaujamas klubas „Klajūnas“ žada dar vienas orientavimosi sporto varžybas, o Molėtų sporto centras su šventės svečiais ketina traukti virvę, pjauti rąstą ir sužaisti ne vieną futbolo partiją. Taip pat šventės lankytojų laukia ypatinga pramoga – mobili šaudykla, kurioje jėgas šaudant oriniais šautuvais ir pistoletais išbandę taikliausieji šauliai bus apdovanoti specialiais prizais!

Gamtos mylėtojai – į žygį!

10 val. gamtai neabejingi žingeidieji šventės svečiai turės progą išeiti į ypatingą pėdsekystės žygį, kuriam vadovaus žymusis gamtininkas A. Gaidamavičius. Žygeivių laukia įdomus maršrutas per Mindūnų mišką iki apkasų. Pažadame kvapą gniaužiančią patirtį su tikru profesionalu!

Kulinarinis paveldas: Rimydžių žuvienė ir rūkyta žuvis

11 val. „Ežerų žvejybos muziejaus“ kiemą užtvindys gardžiosios Mindūnų žuvienės kvapai. Tituluotoji sertifikuota amatininkė I. Rimydienė, kaip ir kasmet, su šypsena ir muzika visus vaišins ypatingosios vardą gavusia žuviene. Muziejaus teritorijoje esančiose rūkyklose šventės metu žuvį skanautojams rūkys G. Vyšniauskas.

Piešinių paroda muziejaus kieme ir koncertai

11:30 val. įvyksiantis menininko R. Guobio piešinių parodos „Žemė žuvų ženkle“ pristatymas bandys prisijaukinti ir žuviene pasisotinusius meno gerbėjus – čia jų lauks šmaikščiais pasakojimais apipinti menininko piešiniai, kurių pagrindiniai herojai… Taip, jūs atspėjote – žuvys! Nuotaiką skaidrins Molėtų kultūros centro muzikantai bei tradicinė kapela „RYNA“ (vad. K. Kuzmickas), Utenos neįgaliųjų sąjungos kapela “Ukvačiai“ (vad. G. Kaušylas), o ypatinguoju siurprizu šiemet taps legendinis ansamblis „JONIS“, dovanosiantis besilinksminantiems populiariausias visų laikų savo dainas.  

Grįžtančius žvejus pasitiks Ežerų dievas „Ežerinis“, o šią ceremoniją ves visų pamėgtas A. Breidokas, pakviesiantis visus į „Žvejybos rojų“.

Sušalusius kviesime prie laužo, o taip pat mielai priimsime „Ežerų žvejybos muziejaus“ bei „Antano Truskausko medžioklės ir gamtos“ ekspozicijose. Besibaigiančią žiemą švęskime nuotaikingai, pasidžiaukime žiemos linksmybėmis drauge dar kartą Mindūnuose, šeštadienį, vasario 23 d.!

Kontaktinis asmuo:

Ežerų žvejybos muziejaus vedėja

Alfreda Petrauskienė

+370  698 33018

alfreda.petrauskiene@moletumuziejus.lt

Spausdinimo versija Archyvas

Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
Visi renginiai