title

Pastovėlio ežero pakrantė kviečia molėtiškius ir miesto svečius

Molėtiškiai ir miesto svečiai jau senokai mėgaujasi pasivaikščiojamais aplink Pastovėlio ežerą, nors projekto „Viešosios aktyvaus laisvalaikio infrastruktūros plėtra Molėtų mieste, II etapas“ rangos darbai baigti tik balandžio mėnesį,

Projekto metu rekonstruoti ir įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai palei Pastovėlio ežero pakrantę. Takelius, apjungtus su kitais esamais ir naujai įrengtais takais į vaizdingą maršrutą, birželio 1 dieną išbandys, tikimasi, rekordinis žygeivių skaičius masinio ėjimo Walkmark metu su Vlada Musvydaite. O nuo birželio vidurio Molėtų TVIC ir portalas www.pamatyklietuvoje.lt   kvies išbandyti žaidimą, kurio metu reiks atrasti lankytinas vietas, esančias šalia takelių aplink Molėtų ežerus.

   

Suremontuotas Jaunimo gatvės tiltas, o šalia esanti poilsio erdvė su nauju fontanu -  išskirtinis objektas. Jau patį pirmąjį vakarą, kai buvo įjungtas fontanas, prie jo buvo galima sutikti besibūriuojančius ir džiūgaujančius miestiečius. Šis fontanas bus įtrauktas į naujai rengiamą Lietuvos fontanų žemėlapį. Dar vienu akcentu taps skulptūros, kurių viena bus pastatyta pačiame Pastovėlio ežere, kita – ant Pastovėlio ežero kranto. Prie jų priėjęs žmogus, apsikabinęs ar užlipęs (čia jau išmonės reikalas), galės pasidaryti asmenukę.

Sutvarkytas Pavasarininkų kalnas, o ežero šlaite įrengti laiptai, skirti sporto treniruotėms. Šalia suformuota aktyvaus poilsio zona: lauko tenisas, įleidžiamas į gruntą batutas, nerūdijančio plieno čiuožykla ir įvairūs treniruokliai, kokių Molėtuose iki šiol nebuvo. Naujai įrengtas paplūdimys, virš vandens terasa su gultais ne vieną  vilioja atokvėpiui. Tolėliau įrengtas lieptas. Gyventojų patogumui įrengtos automobilių parkavimo vietos palei M. Apeikytės gatvę. Ši zona taip pat sulaukia išskirtinio gyventojų dėmesio.

Neatpažįstamai pasikeitęs pėsčiųjų tiltas, norintiems sutrumpinti kelią, dabar tapo dar vienu traukos objektu. Visos teritorijos saugumą užtikrina įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

   
   

Sutvarkyta Molėtų miesto viešoji erdvė aplink Pastovėlio ežerą - naujas traukos centras, pritaikytas kasdieniams poreikiams. Sudarytos sąlygos vystytis paslaugų sektoriui (pvz., laisvalaikio inventoriaus nuoma, smulkios prekybos, maitinimo ir kitų paslaugų), sukurta palankesnė investicinė aplinka, skatinamas ekonominis miesto vystymasis.

Projektas įgyvendintas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. 07.1.1-CPVA-R-905 „Miestų kompleksinė plėtra“. Lėšos skirtos iš Europos regioninės plėtros fondo.  

Spausdinimo versija Archyvas

Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
Visi atlikti darbai