Kokius dokumentus parsivežti
Bendro dokumentų sąrašo, kuriuos reikia parsivežti iš užsienio nėra – viskas priklauso nuo jūsų asmeninės situacijos. Dauguma europinių formų (tokių kaip E104, U1, U2 ar pan.) reikalingos pretenduojantiems į vienokias ar kitokias socialines išmokas. Jeigu į šias išmokas nepretenduojate, papildomų dokumentų nereikės, svarbiausia apie savo išvykimą informuoti šalies, kurioje dirbate, institucijas.
Grįžtant gyventi į Lietuvą patariame parsivežti šiuos dokumentus:
- Dokumentus, liudijančius jūsų darbo laikotarpius ir darbo santykius, pvz.:
- darbo sutartį;
- algalapius ar pažymą apie uždarbį;
- PD U1 formą(ji pravers jeigu pretenduosite į nedarbo išmokas Lietuvoje);
- PD U2 formą(jeigu gaunate nedarbo išmoką kitoje ES šalyje ir norite ją eksportuoti į Lietuvą);
- P60 ar P45 formas (aktualu dirbusiems Jungtinėje Karalystėje ar Airijoje);
- pensininko pažymėjimą (jeigu jau esate išėjęs į pensiją).
- Socialinių įmokų mokėjimo dokumentus, pvz.:
- formą E104;
- pažymėjimą su socialinio draudimo numeriu;
- išvykstant iš Jungtinės Karalystės patartina gauti išrašą apie mokesčius, mokėtus HMRC(angl. ,,Statement of National Insurance contributions“);
- Formas S1(naudinga jeigu gyvensite Lietuvoje, tačiau dirbate ir/ar esate drausta kitoje ES šalyje) ar S2 (pravers jeigu grįžtate į Lietuvą planiniam gydymui).
- Europos sveikatos draudimo kortelę. Ji užtikrins nemokamą būtinąją medicinos pagalbą grįžtant į Lietuvą tik pasisvečiuoti.
- Dokumentus, įrodančius vaikų užsienyje pabaigtą ugdymo programą ar jos dalį; pažymą iš lietuviškos mokyklėlės (jei tokią lankė).
- Dokumentus, reikalingus leidimui gyventi(jeigu grįžtate su šeimos nariais užsieniečiais).
- Tarptautinį vairuotojo pažymėjimą (jeigu jūsų vairuotojo pažymėjimas buvo išduotas ne ES šalyje ir neatitinka Konvencijų dėl kelių eismo reikalavimų (pvz., išduotas JAV), savo vairuotojo pažymėjimą galėsite pasikeisti tik pateikę tarptautinį vairuotojo pažymėjimą).