Konkursui „Išmanusis miestas – tvarumo ir technologijų sinergija“ Molėtai siūlo dviejų teritorijų atnaujinimą

2022-09-26

Rugsėjo 26 dieną Molėtų meras Saulius Jauneika ir vyriausiasis architektas Gediminas Putvinskas Seime vykusiame 9-ojo „Išmaniojo miesto“ projekto atidaryme pristatė Molėtų savivaldybės šiam konkursui siūlomas idėjas: Kultūrinės ir pramoginės paskirties centrą 6,5 ha plote (pliažo, vandenvietės, stoties ir senojo turgaus teritorijose) bei Aktyvaus poilsio infrastruktūros įrengimą 13 ha teritorijoje, apimančioje Siesarties upės pakrantes nuo Vilniaus gatvės iki Molėtūno.

Konkursą „Išmanusis miestas“ 9-us metus iš eilės rengia Architektūros žurnalas „STRUKTUM“, vykstančio projekto tikslas – sukurti žmogaus poreikius atitinkančias miesto koncepcijas, pasitelkiant Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų komandas ir Lietuvos architektūros, urbanistikos, kraštovaizdžio, miestų planavimo profesionalus. Konkurso dalyviai rengs savivaldybių poreikius atitinkančius priešprojektinius pasiūlymus.

Projektas „Išmanusis miestas 9“ truks iki 2023 metų birželio. Jame dalyvaus komandos, suformuotos iš Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ar profesionalių savo srities specialistų, vykdančių projektus Lietuvoje ar užsienyje. Geriausi ir išmaniausi konkurso projektai ne tik turės galimybę būti įgyvendinti Lietuvos rajonų savivaldybėse, bet ir pasidalins įspūdingą prizinį fondą – net 10 tūkst. eurų.

Renginio metu Seime savo vizijas, tikslus bei projektui teikiamas teritorijas pristatė 9-ios naujajame projekte dalyvausiančios Lietuvos savivaldybės: Anykščių, Jurbarko, Molėtų, Tauragės, Druskininkų, Mažeikių, Lazdijų, Šalčininkų ir Vilniaus rajonų.

Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-26 17:49:24
Pastebėjai problemą? Pranešk!