Molėtų muzikiniame skvere jau liejasi lauko instrumentų garsai

2021-12-10

Gruodžio 9-ąją Molėtuose, aikštelėje prie pėsčiųjų tilto per Pastovėlio ežerą atidarytas muzikinis skveras, kuriame pastatytais lauko instrumentais galima naudotis ištisus metus.

Simbolinę atidarymo juostelę Molėtų meras Saulius Jauneika kirpo kartu su lauko instrumentus stačiusios bendrovės „Percussion Play Baltics"  direktore Egle Prieskieniene ir Molėtų menų mokyklos direktore Violeta Urbanavičiene. Pirmieji naujųjų lauko instrumentų skambesį išbandė Molėtų menų mokyklos vaikai, naujosios erdvės  atidarymu kartu pasidžiaugė mero pavaduotoja Vaida Saugūnienė, rajono architektas Gediminas Putvinskas, Strateginio planavimo skyriaus vedėjas Vakaris Atkočiūnas, menų mokyklos mokytojos.

„Norime, kad ši vieta būtų patraukli molėtiškiams, atsirastų galimybė ne tik laisvalaikiu pasivaikščioti gražiomis pakrantėmis, bet ir pamuzikuoti gamtoje, patiems sukurti aplinkos skambesį. Labiausiai ji turėtų patikti jauniesiems Molėtų gyventojams", -  kalbėjo meras.

Eglė Prieskienienė vardindama instrumentus, kurie čia pastatyti - būgnus ir būgnelius, garso vamzdelius, vamzdinį metalofoną, varpelius, atkreipė dėmesį į jų kokybę, kurią yra aukštai įvertinusi net Anglijos karalienė. Šio gamintojo lauko instrumentų  jiems tekę statyti ir kituose Lietuvos miestuose, Latvijoje, Estijoje,  bet Molėtuose esantis komplektas bene didžiausias iš visų.

Violeta Urbanavičienė patikino, kad Menų mokyklos mokiniai šiame skvere bus dažni svečiai ne tik dėl patrauklių, įdomių instrumentų, bet ir todėl, kad čia galima net muzikos pamokas rengti, o  ir pati Menų mokykla daug prisidėjusi ruošiant pasiūlymus instrumentams statyti,  rašant projektą.

Gruodžio 10-ąją  molėtiškių laukia miesto eglės įžiebimas su „Dangiškų Kalėdų Molėtuose" nuotaika, o jų laukimo laiką tikrai skaidrins ir naujųjų lauko muzikos instrumentų skambesys.

Naujasis skveras suteiks gražių įspūdžių ne tik molėtiškiams, bet ir miesto svečiams, turistams.  

Įgyvendinti projektą „Lauko muzikos instrumentų įrengimas", kurio vertė 55,3 tūkst. €.,  84 % lėšų  skyrė LR ekonomikos ir inovacijų ministerija, kita dalimi prisidėjo pati savivaldybė. 

Paskutinis atnaujinimas: 2021-12-16 16:43:35
Pastebėjai problemą? Pranėšk!