Molėtų rajone atidarytas didžiausias Lietuvoje saulės energijos parkas

2024-05-02

Danijos atsinaujinančios energetikos įmonė „Nordic Solar“ kartu su šalies energetikos sektoriaus lyderiais ir Danijos ambasada Molėtų rajone atidarė didžiausią Lietuvoje saulės energijos parką.

Gegužės 2 d. Lietuvos Respublikos Energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė, Molėtų rajono savivaldybės vicemerė Vaida Saugūnienė, Lietuvos energetikos institucijų atstovai kartu su Danijos ambasadore Lietuvoje Grete Sillasen ir „Nordic Solar“ vadovu Nikolaj Holtet Hoff perkirpo juostelę ir atidarė naujausią bendrovės saulės energijos parką Molėtuose. Molėtų parkas yra didžiausias šiuo metu Lietuvoje pastatytas saulės energijos parkas.

Tai pirmoji didelė danų įmonės „Nordic Solar“ investicija Lietuvoje.  Molėtų regione įrengtas 100 MWp saulės energijos parkas, kurio instaliuota galia užtikrins energijos tiekimą maždaug 28 000 Lietuvos ir Europos namų ūkių per metus.

Vicemerė Vaida Saugūnienė renginio metu pasidžiaugė, kad Molėtų krašte, kuriame taip vertinamas tvarumas ir natūrali aplinka, turime didžiausią saulės jėgainių parką Lietuvoje. Pasak vicemerės, Molėtai yra vienas iš žaliausių Lietuvos rajonų, galintis didžiuotis unikalia gamta ir tik plėtodami švarią ir atsinaujinančią energetiką galime tai išsaugoti ir ateities kartoms. Vicemerė dėkojo už tai, kad būtent Molėtų kraštas buvo pasirinktas saulės parko statyboms.

Energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė teigė, kad Lietuva yra užsibrėžusi ambicingus energetikos tikslus – nacionalinės elektros generacijos didinimas iki visiškos energetinės nepriklausomybės. Pasak viceministrės, artėjame link šio tikslo ir darome viską, kad turėtume tvarią ir didelę pridėtinę vertę kuriančią energetikos pramonę. Pradėjus elektros gamybą “Nordic Solar“ saulės elektrinių Molėtų, Švenčionių ir Jonavos parkuose, net 9 proc. padidės nacionalinė saulės elektrinių instaliuota galia, o atsinaujinanti energija galės pasiekti daugiau kaip 200 000 namų ūkių.

Nikolaj Holtet Hoff, “Nordic Solar” generalinis direktorius sakė besidžiaugiantis šiuo svarbiu pasiekimu. Molėtų parkas yra pats didžiausias šiuo metu Lietuvoje pastatytas saulės parkas. Tai sėkmingo bendradarbiavimo su Lietuvos institucijomis bei Molėtų savivaldybe rezultatas. 

Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-02 13:55:29
Pastebėjai problemą? Pranešk!