Pasirašyta trišalė sutartis dėl pilotinio priešgaisrinės saugos modelio Molėtų rajone

2023-09-12

Rugsėjo 12 dieną Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijoje buvo pasirašyta trišalė sutartis dėl pilotinio priešgaisrinės saugos modelio. Sutartį pasirašė Molėtų rajono meras Saulius Jauneika, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. Įgyvendinant šią sutartį bus konsoliduota (apjungta) Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Molėtų rajono ugniagesių tarnybos veikla.

Molėtų rajono meras Saulius Jauneika pabrėžė, kad prisijungus prie bendro modelio koordinuota abiejų sistemų veikla efektyviau pateisins gyventojų lūkesčius nelaimių atveju, o bendras ugniagesių pasirengimo, darbo organizavimo koordinavimas ir aprūpinimas specialia įranga duos geresnius rezultatus, nei veikiant atskirai.

Anot vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, dabartinė dviejų lygių Priešgaisrinės saugos užtikrinimo sistema yra neefektyvi, ją sudėtingiau administruoti, ji brangesnė, o pokyčių imamasi, nes neefektyvios sistemos kaina yra matuojama žmonių gyvybėmis.

Primename, kad Molėtų rajono savivaldybės taryba rugsėjo 7 dieną pritarė savivaldybės dalyvavimui pilotiniame projekte „Bendra priešgaisrinės saugos užtikrinimo sistema – kokybiška ir patikima pagalba nelaimės atveju“ bei Vidaus reikalų ministerijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir Molėtų rajono savivaldybės jungtinės veiklos sutarčiai. Šiuo modeliu siekiama pagerinti Molėtų rajono savivaldybės ugniagesių gelbėtojų parengtį, aprūpinimą, kelti jų profesinę kvalifikaciją bei užtikrinti operatyvesnį pajėgų reagavimą į nelaimes.

Paskutinis atnaujinimas: 2023-09-12 13:39:45
Pastebėjai problemą? Pranešk!