Molėtų savivaldybės tarybos 09 29 dienos posėdžio darbotvarkėje buvo 26 klausimai, priimti svarbūs sprendimai dėl biudžeto patikslinimo, vandens ir nuotekų kainų, mokyklų klasių komplektų, turto valdymo ir kitais klausimais.
Biudžetas. Taryba 223,3 tūkst. eurų padidino biudžeto pajamas ir atitinkamai patikslino įstaigų asignavimus. Daugiausia lėšų, vadovaujantis Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymais, yra skirta socialinės srities funkcijoms ir įsipareigojimams vykdyti ( būsto neįgaliesiems pritaikymui, kompensacijoms už būsto suteikimą užsieniečiams, užsieniečių ugdymui ir pavėžėjimui ir kt.). 195,5 tūkst. eurų yra paskirta valstybės remiamų pajamų dydžio ( buvo 129 eurai, nuo birželio – 147 eurai) padidėjimo kompensavimui. Sprendimu taip pat tikslinamos valstybės ir savivaldybės lėšos perskirstant lėšas tarp įstaigų ir programų. 41,7 tūkst. eurų didinama parama pirmojo būsto įsigijimo programai, siekiant patenkinti visas pateiktas asmenų paraiškas ( jei ankstesniais metais jų vidutiniškai būdavo 10, šiais metais – 20). Iš viso šiai programai šiemet skiriama dvigubai daugiau nei kitais metais – 108 tūkst. eurų ( 2021 metais buvo skirta 56,7, 2020 m. – 58,3 tūkst. eurų).
Vandens ir nuotekų kaina.
Taryba nutarė nesvarstyti naujų didėjančių vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų Molėtuose, kurias nustatė Valstybinės energetikos reguliavimo taryba (VERT). Tai reiškia, kad bazinių kainų padidėjimas rajono gyventojams kuriam laikui atidedamas, bet VERT jas nustatys vienašališkai ir UAB „Molėtų vanduo“ privalės jas taikyti per mėnesį nuo VERT nutarimo.
Siekdama akumuliuoti būsimą brangimą, Taryba sumažino apskaitos prietaisų priežiūros kainą, kuri kartu su bazine kaina yra sudedamoji bendrosios vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo 1 kubinio metro kainos dalis.
Mokiniai, klasių komplektai. Taryba patvirtino 2022-2023 m. m. rugsėjo 1 dienai mokinių ir klasių komplektų skaičių. Jis svarbus skaičiuojant valstybės skiriamas lėšas švietimui. Sudarant klases, vadovaujamasi Vyriausybės nutarimu Nr. 768 dėl mokyklų tinklo taisyklių. Jose nustatoma, kad pradinėse klasėse didžiausias mokinių skaičius 24, mažiausias – 8, galima jungti tik dvi klases; pagrindinio ugdymo klasėse atitinkamai 30 ir 8, klasės nejungiamos, tik vienoje gali būti mažiau nei 8 mokiniai ir ją iš savo biudžeto turi finansuoti savivaldybė; vidurinio ugdymo klasėse – 30 ir 12, klasės nejungiamos, mažesnės nefinansuojamos. Šių mokslo metų rugsėjį mokyklose mokosi 1495 mokiniai, sudarytas 81 klasių komplektas.
Alantos gimnazijoje neformuojama 12 klasė, nes joje susirinko tik 7 mokiniai; klasė jungiama prie Giedraičių A. Jaroševičiaus gimnazijos 12 klasės; savivaldybė papildomai turės skirti 43,9 tūkst. eurų. Alantos gimnazijos Suginčių skyriaus 7 klasėje esant 7 mokiniams, savivaldybė šios nepilnos klasės išlaikymui turės skirti 34,3 tūkst. eurų. Molėtų progimnazijoje sudarius ne 3, o 4 penktos klasės komplektus, savivaldybė turės pridėti 35,9 tūkst. eurų. Kijėlių specialiojo ugdymo centro nepilnoms jungtinėms klasėms papildomai reikės 34,8 tūkst. eurų. Esamo švietimo įstaigų tinklo išlaikymui savivaldybės biudžete skiriama apie 150 tūkstančių eurų.
Greitosios medicinos pagalbos centro pertvarka. Seimui priėmus sveikatos priežiūros įstaigų veiklą reglamentuojančių įstatymų pataisas, nuo 2023 metų liepos 1 d. centralizuojamos greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančios savivaldybių įstaigos, jas apjungiant į vieną Greitosios medicinos pagalbos tarnybą. Vykdydama įstatymų nuostatas ir Sveikatos apsaugos ministerijos kreipimąsi dėl sprendimų priėmimo, savivaldybės taryba priėmė sprendimą sutikti dėl Molėtų rajono greitosios medicinos pagalbos centro dalininkės (savininkės) turtinių ir neturtinių teisių ir turto perdavimo valstybės nuosavybėn. Sprendimas dėl nekilnojamojo turto (patalpų) perdavimo bus priimamas, paaiškėjus, kiek ir kokių patalpų reikia Molėtuose ir Giedraičiuose steigiamam greitosios medicinos pagalbos taškui. Savivaldybė šiuo klausimu priimti kito sprendimo teisiškai negali.
Lošimai. 2022 m. liepos 1 d. įsigaliojo Azartinių lošimų įstatymo pataisos, numatančios, kad bendrovės, norinčios steigti lošimo namus ar tęsti jų veiklą, privalo gauti Savivaldybės tarybos, kurios teritorijoje tokia veikla planuojama, sutikimą. Taryba patvirtino prašymų išduoti sutikimą tokią veiklą organizuoti nagrinėjimo tvarkos aprašą. Jame įtvirtinti kriterijai, pagal kuriuos būtų atliekamas poveikio vertinimas ( norintiems pradėti veiklą – atstumai nuo švietimo, kultūros, sveikatos įstaigų ar religinių bendruomenių, tęsiant veiklą vertinamas poveikis kriminogeninei padėčiai).