Darbo paieška

Konkursai eiti pareigas Molėtų rajono savivaldybės administracijoje

Work in Lithuania“ – tai tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ iniciatyva, kurios tikslas – skatinti užsienio lietuvius ir užsieniečius karjerai rinktis Lietuvą. Tinklapyje gausu aukštos kvalifikacijos darbo pasiūlymų, ypač lietuviams, mokantiems užsienio kalbų, bei užsieniečiams. Portale nuolat atnaujinami tokių tarptautinių kompanijų kaip Western Union, Continental, Nasdaq, DanskeBank, Luminor, Moody's, TransferGo ir kt. darbo pasiūlymai. 

Dar iki grįžtant į Lietuvą, darbo pasiūlymų patartina pasižvalgyti  ir internete. Darbo paieškos portaluose ne tik galima kandidatuoti į siūlomas darbo vietas, bet ir įkelti savo gyvenimo aprašymą (CV). Šių portalų paslaugos vartotojui paprastai yra nemokamos. Pagrindiniai portalai yra cvonline.ltcv.ltcvbankas.ltcvmarket.ltlovejob.lt, taip pat workisalio.lt, randu.lt .

Alternatyviai galima kreiptis į įdarbinimo agentūras, kurios padeda pasirinkti tinkamą karjeros kryptį, informuoja apie atsiradusias darbo vietas, padeda rašyti CV, organizuoja kursus ir seminarus. Tokių įdarbinimo agentūrų paslaugos paprastai yra nemokamos (tačiau gali būti siūloma papildomų mokamų paslaugų, tokių kaip CV parengimas, individualus profesinis konsultavimas ar pan.).

Didžiausios įdarbinimo agentūros Lietuvoje yra Alliance for RecruitmentBiuroManpowerHeadex.euAdvantusStrategic Staffing Solutions ir kt.

Profesinis mokymas per Užimtumo tarnybą - Profesinis mokymas

Valstybės tarnyba – valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose pareigas einančių asmenų profesinė veikla, kuria atliekamos viešojo administravimo funkcijos ir (arba) padedama valstybės ar vietos valdžią įgyvendinantiems asmenims atlikti jiems nustatytas funkcijas, išskyrus ūkinio ir (ar) techninio pobūdžio funkcijas.  

Lietuvoje valstybės tarnautojai skirstomi į statutinius (policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai, muitininkai ir kt.), įstaigų vadovus, politinio (asmeninio) pasitikėjimo (viceministrai, ministro patarėjai ir kt.) ir karjeros valstybės tarnautojus. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Asmuo, priimamas į valstybės tarnautojo pareigas, turi atitikti šiuos reikalavimus:

  • turėti Lietuvos Respublikos pilietybę;
  • mokėti valstybinę lietuvių kalbą;
  • būti ne jaunesnis kaip 18 metų ir ne vyresnis kaip 65 metų. Reikalavimas būti ne vyresniam kaip 65 metų netaikomas politinio (asmeninio) pasitikėjimo ir pakaitiniams valstybės tarnautojams;
  • turėti aukštąjį universitetinį arba aukštąjį koleginį išsilavinimą;
  • būti nepriekaištingos reputacijos (Valstybės tarnybos įstatymo 4 straipsnis);
  • atitikti kitus įstaigos pareigybės aprašyme nustatytus specialiuosius reikalavimus (pavyzdžiui, turėti konkrečios studijų srities ir (ar) krypties išsilavinimą, turėti tam tikrą darbo patirtį, mokėti tam tikrą užsienio kalbą tam tikru lygiu ir kt.).

Informaciją dėl kvalifikacijos, įgytos ne Lietuvoje, pripažinimo teikia Studijų kokybės vertinimo centras.

Skelbimai apie darbo vietas valstybės tarnyboje ir viešajame sektoriuje skelbiami Valstybės tarnybos portale.

Daugiau informacijos apie priėmimą į valstybės tarnybą rasite Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.

Svarbu. Pagal Priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo nuostatas,  konkursai į valstybės tarnautojo pareigas gali būti vykdomi ir nuotoliniu būdu.

Šaltinis: Vidaus reikalų ministerija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-10-07, 10:00:59
Pastebėjai problemą? Pranešk!