Senatvės pensijos

Senatvės pensiją galite gauti, jei:

 • sukakote senatvės pensijos amžių;
 • turite minimalų 15 metų socialinio pensijų draudimo stažą

Savo stažą galite sužinoti prisijungę prie savo asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui.

2022-aisiais senatvės pensijos amžius moterims yra 63 metai 8 mėn., vyrams – 64 metai 4 mėn.. Nuo 2012-ųjų senatvės pensijos amžius kasmet didinamas ir iki 2026-aisiais pasieks vienodą tiek moterims, tiek vyrams 65 metų ribą. Norėdami sužinoti kada jums sukaks senatvės pensijos amžius, pasinaudokite Sodros skaičiuokle.

Dėl senatvės pensijos skyrimo į „Sodrą“ reikėtų kreiptis ne anksčiau kaip likus trims mėnesiams iki senatvės pensijosamžiausJei kreipėtės vėliau nei sukakote senatvės pensijos amžiųsenatvės pensija Jums bus išmokėta  praėjusį laikotarpį, ne ilgesnį nei 6 mėnesiai iki prašymo gavimo „Sodros“ skyriuje dienos.
Norint gauti pensiją reikia pateikti šiuos dokumentus:

 • prašymą skirti senatvės pensiją (prašymo formą galima rasti skiltyje „Formos ir šablonai“).
 • pasą, asmens tapatybės kortelę arba leidimą gyventi Lietuvoje;
 • jei anksčiau nesate pateikę:
  • dokumentus, įrodančius stažą, įgytą iki 1993 m. gruodžio 31 d. (darbo knygelę, stažo pažymėjimus, išduotus buvusių darboviečių ar archyvų ir kt.);
  • karinį liudijimą (jei atlikote karinę tarnybą iki 1994 gruodžio 31 d.);
  • santuokos ar ištuokos liudijimą (jeigu buvo pakeista pavardė, o stažą įrodančiuose dokumentuose nurodyta ankstesnė pavardė).

Prašymą galima pateikti trimis būdais: atvykus į teritorinį „Sodros“ skyrių, paštu ar internetu.

Senatvės pensijos dydis priklauso nuo Jūsų įgyto stažo, apskaitos vienetų skaičiaus (1 apskaitos vienetas = 12 vidutinių darbo užmokesčių per metus), Valstybinio socialinio draudimo fondo Tarybos patvirtintų apskaitos vieneto  vertės ir bazines pensijos dydžių. Vidutinė senatvės 2022 m. siekia 482 eurų, o 2024 m. sieks 544 eurus. Vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu 2022 m. siekia 510 eurų, o 2024 m. – sudarys iki 576 eurų.

Socialinio draudimo bazinė pensija lygi 225,84 euro, o pensijų apskaitos vieneto vertė – 4,94 euro.

Pensija skiriama ne vėliau nei per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo ir visų reikalingų dokumentų ir duomenų gavimo. Senatvės pensija mokama už einamąjį mėnesį iki mėnesio 26 d.

Informaciją apie tai, kaip persikelti darbo stažą iš užsienio, rasite čia.

Parengta pagal Sodros informaciją

Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-21, 10:18:24
Pastebėjai problemą? Pranešk!