Vizos

NUO 2022-05-01: Keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš bet kurios pasaulio šalies, netaikomi jokie su COVID-19 valdymu susiję reikalavimai.

Solidarizuojantis su Ukraina ir jos žmonėmis, patiriančiais Rusijos karinę agresiją, Lietuvos užsienio reikalų ministerija stabdo vizų išdavimą Rusijos ir Baltarusijos piliečiams.

Užsieniečiams, ketinantiems atvykti į Lietuvą, būtina turėti galiojantį asmens dokumentą, leidžianti vykti į užsienį bei atvykimo vizą (jei netaikomas bevizis režimas). Atkreipiame dėmesį,vizas išduoda Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos užsienyje. 

Vizų rūšys yra šios:

  • Šengeno viza:
    • oro uosto tranzitinė viza (A) – viza, galiojanti vykstant tranzitu per vieno ar kelių Šengeno valstybių narių oro uostų tarptautines tranzito zonas;
    • trumpalaikė viza (C) – viza, skirta vykti tranzitu per Šengeno valstybių narių teritoriją arba numatomam buvimui joje, kurio bendra trukmė neviršija trijų mėnesių per bet kurį šešių mėnesių laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.
  • Nacionalinė viza (D) – viza, leidžianti atvykti į Lietuvos Respubliką ir būti joje ilgiau kaip 3 mėnesius. Vienkartinė nacionalinė viza išduodama užsieniečiui, kuriam leista laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, daugkartinė nacionalinė viza išduodama užsieniečiui, kurio atvykimo į Lietuvos Respubliką tikslas – ilgalaikis buvimas Lietuvos Respublikoje.

Šengeno viza gali būti vienkartinė, dvikartinė ir daugkartinė. Užsieniečiui gali būti išduodama Šengeno riboto teritorinio galiojimo viza. 

Nacionalinė viza (D) gali būti vienkartinė ir daugkartinė.

Šaltinis - Renkuosi Lietuvą

Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-20, 16:19:47
Pastebėjai problemą? Pranešk!